Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna
Nowocześni
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

5 razy dziennie warzywa i owoce
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Zdrowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piątka
Antyk
Antyk


Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 1

PostWysłany: Nie Wrz 23, 2007 15:25    Temat postu: 5 razy dziennie warzywa i owoce Odpowiedz z cytatem

W jaki sposób warzywa i owoce wpływają na naszą kondycję i wygląd?
Jak je „przemycić” do diety dziecka? Co mówią badania o tym co i jak jemy?
Co to jest porcja?
Opinie ekspertów żywieniowych, porady, ciekawostki i przepisy kulinarne.
To wszystko znajdziesz w serwisie

www.5razywarzywaiowoce.pl

Serdecznie zapraszamy!





_________________
www.5razywarzywaiowoce.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Nie Wrz 23, 2007 15:25    Temat postu:

Powrót do góry
Bellina
Oświecenie
Oświecenie


Dołączył: 13 Lip 2017
Posty: 97

PostWysłany: Pią Lip 14, 2017 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie lubię i nie mam czasu gotować a dieta z dużą ilością warzyw jest bardzo pracochłonna. Tymczasem przynajmniej w Warszawie można zamówić nawet wegańska dietę pudełkową z http://www.healthyfood.waw.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElTango
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 581

PostWysłany: Pon Lip 17, 2017 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Bellina dieta pudełkowa to świetne rozwiązanie. Sama zamawiam jedzenie o d Nutridiety z Katowic - http://nutridieta.pl/katowice-catering-dietetyczny-dieta-pudelkowa-w-katowicach/ .Mają kilka różnych opcji dietetycznych do wyboru. Ja wybrałam dietę 1000 kalorii na poczatke. Mam z czego chudnąć więc ruszyłam z grubej rury Smile Może do sierpniowego urlopu zrzucę pare kilogramów Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dendryz
Antyk
Antyk


Dołączył: 28 Sie 2017
Posty: 5

PostWysłany: Pon Sie 28, 2017 08:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja często codziennie przygotowuję sobie smoothie z warzyw lub owoców. Przygotowanie takiego napoju jest szybkie i zajmuje mniej czasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ultrastyle
Antyk
Antyk


Dołączył: 21 Wrz 2017
Posty: 6

PostWysłany: Czw Wrz 21, 2017 09:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt, bardzo ważne jest jedzenie owoców i warzyw, ale też trzeba uważać, żeby nie przegiąć i z nimi Smile wszystko w umiarze!
_________________
Visiomed Zap VM X100
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Evunia
Renesans
Renesans


Dołączył: 03 Wrz 2017
Posty: 47

PostWysłany: Pon Paź 09, 2017 00:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warzywa i owoce są pyszne i odżywcze, mniam. I chociaż są ludzie, którzy żywią się tylko roślinkami, a nawet tacy, którzy jedzą tylko na surowe albo same owoce, to ja jednak nie umiałabym sobie odmówić takich na przykład polędwiczek z kurczaka zobacz przecież one też są zdrowe. A jeszcze podane z solidną porcją warzyw to już pychota i samo zdrowie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rozwojowa
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 11 Paź 2017
Posty: 503

PostWysłany: Pią Paź 27, 2017 08:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak radzicie sobie z przygotowywaniem posiłków? Mnie ostatnio męczą obiady i to ciągłe wymyślanie potraw. Niekiedy już nie mam na nic ochoty. Czasami zamawiam coś przez internet https://glodny.pl/ i mam z głowy wymyślanie jedzenia. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
heniutek
XX-lecie Międzywojenne
XX-lecie Międzywojenne


Dołączył: 01 Lip 2017
Posty: 180

PostWysłany: Czw Lis 30, 2017 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dieta złożona z owoców i warzyw jest dobra, pod warunkiem, że jest dobrze zbilansowana. O zdrowym odżywianiu można poczytać więcej na natrawienie.pl. Sporo wartościowych artykułów szybko przypadnie do gustu osobom dbającym o swoje zdrowie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirka34
Młoda Polska
Młoda Polska


Dołączył: 22 Wrz 2017
Posty: 147

PostWysłany: Sro Gru 13, 2017 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poza warzywami i owocami warto pamiętać także o innych produktach, gdyż na przykład same owoce, mimo iż zdrowe, to jednak zawierają dużo cukru

Ostatnio zmieniony przez Mirka34 dnia Pią Sie 12, 2022 14:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kumdo
Antyk
Antyk


Dołączył: 13 Gru 2017
Posty: 6
Skąd: Firlus

PostWysłany: Czw Gru 14, 2017 09:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, warzywa i owoce są zdrowe. Jednak nie zawsze oparcie diety wyłącznie o nie, ma sens. Zaleca się w pierwszej kolejności uwzględnienie wartości i właściwości odżywczych, jako coś czego nie wolno bagatelizować. Zanim zdecydujemy się na zmianę nawyków żywieniowych pamiętajmy, o konieczności skonsutlowania tego z dietetykiem lub doradcą żywieniowym.
_________________
Różne rzeczy wysypały jej się z serca, jak przedmioty z dziurawego worka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
moniska
Wspołczesność
Wspołczesność


Dołączył: 11 Sie 2017
Posty: 230
Skąd: pmi

PostWysłany: Czw Gru 14, 2017 19:27    Temat postu: Owoce Odpowiedz z cytatem

No nie zawsze jest to takie zdrowe, ale na pewno dużo lepsze od śmieciowego jedzenia Wink . Zgadzam się jednak co do tego, że zmianę nawyków należy konsultować. Owoce posiadają w sobie dużo cukru zwanego fruktozą, która jest bardzo szkodliwa dla diabetyków. Należy oczywiście też kupować z dobrych źródeł zarówno warzywa, jak i owoce. Dlatego ja zastanawiam się nad kupnem większej ilości borówek ze strony http://www.borowki.info.pl/i przerobieniem na soki niesłodzone. Resztę zresztą też staram się kupować bezpośrednio od producenta, jak się da.
_________________
MONISKA
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arkadiusz1
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 20 Wrz 2017
Posty: 801

PostWysłany: Pon Gru 18, 2017 15:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież nie chodzi o to, by nie jeść w ogóle mięsa, tylko by jeść mięso odpowiednio przygotowane i ze sprawdzonego źródła.

Ostatnio zmieniony przez Arkadiusz1 dnia Pon Sie 08, 2022 13:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
modern
Romantyzm
Romantyzm


Dołączył: 04 Gru 2017
Posty: 114

PostWysłany: Sob Gru 23, 2017 09:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dokladnie przeciez w samym miesie nie ma niczego zlego... Zreszta popularna ostatnio dieta owocowa jednak jak sie okazuje wcal nie jest dla nas taka dobra. Jedząc same owoce nie dostarczamy organizmowi składników, np. wapnia, witaminy D, białka, żelaza, magnezu itd... Tutaj wiecej na ten temat http://obk.pl/zdrowa-czy-niezdrowa-dieta-owocowa/ Dieta powinna byc zbilansowana jak nabardziej sie da. Organizm musi dostawac wszystkie skladniki do prawidlowego funkcjonowania
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tatjana
Wspołczesność
Wspołczesność


Dołączył: 23 Lip 2017
Posty: 233

PostWysłany: Pon Lut 19, 2018 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż, na pewno nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważną rolę w naszej diecie odgrywają zarówno owoce u warzywa. Sama jestem wielką miłośniczką świeżo wyciskanych soków, dlatego też mam zamiar sprawić sobie taką wyciskarkę https://sklep.technica.pl/wyciskarki-do-cytrusow i myślę sobie, że dzięki nie, w mojej diecie będzie jeszcze więcej cennych witamin, pochodzących z cytrusów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patka
Średniowiecze
Średniowiecze


Dołączył: 12 Lip 2017
Posty: 35

PostWysłany: Czw Lut 22, 2018 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem Wam, że taki catering jak się ma rodzinę to nie jest dobry wybór. Niestety obciąża domowy budżet, a przecież i tak nie zwolni nas od gotowania.
Ja staram się właśnie wprowadzić u siebie nowy nawyk - w sobotę rano siadam przed kartką papieru i wypisuję menu na cały tydzień przy okazji robiąc listę zakupów. To się sprawdza. Pewnie, któregoś dnia może się zdarzyć coś, czego nie przewidzę: stoję w korku, albo będę pracować po godzinach i np. nie będzie mi się chciało przygotować tego co planowałam. Ale na takie okazje mam po prostu zamrożone dania. Jak coś gotuję to staram się zrobić tego więcej, żeby móc zamrozić i mieć "na czarną godzinę". Powiem Wam, że to się sprawdza o tyle, że zaczęłam mniej pieniędzy wydawać na jedzenie, bo nie robię jakiś dziwnych zapasów, bo nie wiem czy nie będę miała smaka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Czw Lut 22, 2018 15:11    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group