Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna
Nowocześni

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Oczy
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Zdrowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Norka
admin
admin

PostWysłany: Wto Lip 17, 2007 11:58    Temat postu: Oczy Odpowiedz z cytatem

Od malego dzieciaka nosiłam okulary. Jestem krotkowzroczna. Zauwazyłam, że moje oczy męczą się straszliwie, mam pracę biurową, prkatycznie caly czas siedzę przed komputerem... jak chronić oczy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Wto Lip 17, 2007 11:58    Temat postu:

Powrót do góry
tadzik90
Antyk
Antyk

PostWysłany: Pią Sie 19, 2016 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W biurze nie tylko komputer może cię męczyć, ale też niewłaściwie zadbana klimatyzacja. Może jest nie prawidłowo czyszczona? U nas w biurze też tak było i praktycznie wszyscy cierpieli na zespół suchego oka. Aż w końcu się zbuntowaliśmy i szef skontaktował się z firmą http://klima-pol.com.pl/nasze-uslugi/czyszczenie-klimatyzacji, która w końcu prawidłowo ją wyczyściła i ustawiła. A przez jakiś czas my wszyscy się męczyliśmy, więc może twój problem z oczami też wynika z problemów z klimatyzacją biurową?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ploniger
Antyk
Antyk

PostWysłany: Sob Sty 07, 2017 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy pracujesz przy komputerze Twoja częstotliwość mrugania spada, o 25%, co prowadzi do wysychania oczu. Aby nawilżyć oczy, zamykaj oczy na 5 sekund. Długa praca przy komputerze powoduje również napięcie akomodacyjne, aby je zmniejszyć, skupiaj wzrok na odległych przedmiotach, co 5-10 minut. Co godzinę rób 5-10 minutową przerwę, podczas której najlepiej przespaceruj się.
Goldta
Antyk
Antyk

PostWysłany: Pią Lut 24, 2017 09:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez bardzo dużo czasu spędzam przed komputerem i ostatnio zacząłem zastanawiać się nad jakimiś kroplami do oczu, żeby je nawilżytć. Z tego co wyczytałem to takie przebywanie przed komputerem starasznie wysusza oczy i należy je dodatkowo nawilżać. Czy ktoś stosował jakieś krople?
ElTango
XX-lecie Międzywojenne
XX-lecie Międzywojenne

PostWysłany: Nie Sie 20, 2017 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli dużo pracujesz przy komputerze to warto zainwestować w okulary z filtrem ochronnym. Zerknij na ofertę salonu Optiland https://optiland.pl/okulary-korekcyjne . Mają różne okulary do wyboru, na miejscu można zrobić badanie wzroku więc przy okazji sprawdzisz stan zdrowia oczu. Jeśli nie potrzebujesz okularów korekcyjnych to można kupić "zerówki" z antyrefleksem, które doskonale sprawdza się w pracy przed komputerem.
Powrót do góry
Magossek
Antyk
Antyk

PostWysłany: Czw Wrz 28, 2017 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kropelki nawilżające i wszystko powinno być ok Smile Ewentualnie więcej śpij Very Happy
Powrót do góry
kasiulka13
Wspołczesność
Wspołczesność

PostWysłany: Sro Sie 15, 2018 09:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o oczy to mi ostatnio wpadły w oko oprawki do okularów warszawa Takie oprawki do okularów w warszawie są w bardzo dobrych ofertach cenowych, moje okulary są juz stare i przydały by im się nowe oprawki do okularów z warszawy, Chyba się na nie zdecyduje Smile Jest tutaj wiele ciekawych modeli które mi się bardzo podobają.
Powrót do góry
Kobietka34
Przyszłość
Przyszłość

PostWysłany: Sob Paź 06, 2018 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja akurat noszę soczewki kontaktowe i mówiąc szczerze, to oczy mniej mi się w nich męczą, niż w okularach. Nie wiem, czym jest to spowodowane... Jeśli chodzi o rodzaj soczewek, to wybieram zawsze jednodniowe, takie jak na stronie https://mylenshop.com/pol_m_soczewki-jednodniowe-610.html, ponieważ są one moim zdaniem bardziej higieniczne i wygodniejsze w użyciu, niż przykładowo soczewki dwutygodniowe czy tez miesięczne.
Powrót do góry
milejdi
Średniowiecze
Średniowiecze

PostWysłany: Czw Paź 25, 2018 14:44    Temat postu: Re: Oczy Odpowiedz z cytatem

Norka napisał:
Od malego dzieciaka nosiłam okulary. Jestem krotkowzroczna. Zauwazyłam, że moje oczy męczą się straszliwie, mam pracę biurową, prkatycznie caly czas siedzę przed komputerem... jak chronić oczy?

U mnie dokładnie to samo. Też prezbiopia mnie dopadła, a nie mam jeszcze 40 lat. Może rzeczywiście jest to wynik długiego czasu przed komputerem. Więcej na temat objawów można znaleźć na stronie https://www.acuvue.pl/zdrowie-oczu/prezbiopia Używam soczewek, to dla mnie najlepsze rozwiązanie. Dodatkowo nawilżają oko. W okularach nie wyglądam korzystnie!
Powrót do góry
zmoraja
Średniowiecze
Średniowiecze

PostWysłany: Nie Paź 28, 2018 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja odwiedzam okulistę bynajmniej raz do roku i ściśle trzymam się jego poleceń. Odradzam samemu kupować okulary, soczewki czy krople do oczu. Może z tego być niezły ambarans. Ostatnio szukałam okularów korekcyjnych i znalazłam takie https://iokulary.pl/product-pol-20650-Persol-PO-8129V-1052.html Znanej marki. Dobrze trzymają sie na nosie, są lekkie i wygodne. Kształ odpowiedni do moich rysów twarzy. A do tego cena promocyjna.
Powrót do góry
Mirianda
Antyk
Antyk

PostWysłany: Pon Lis 12, 2018 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I bardzo dobrze. Trzeba badać swój wzrok nawet jak wam wydaje się, że nic się nie dzieje. A jak zauważycie jakiekolwiek problemy ze wzrokiem to działajcie jak najszybciej. W przypadku gorszego widzenia wieczorem, czy też złej reakcji na światło. W takim przypadku może okazać się niezbędna dla was operacja zaćmy od https://blikpol.pl/operacja-zacmy Szczególnie często dotyka ten problem osób starszych
Powrót do góry
mamakaroliny
Przyszłość
Przyszłość

PostWysłany: Pią Lis 30, 2018 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Duzo osób uważa, ze oczy są wizytówka kobiety. Jestem tego samego zdania i uwielbiam piekne, duze i podkreslone oczy. Jakiś czas temu dodatkowo nosiłam także sztuczne rzęsy, musze pzyznać ze robiły robotę bo oko było bardzo efektowne i mega podkreślone. Osobiście wole najpierw obejrzeć produkt, co ostatnio robiłam w sklepie przy ulicy Wiejskiej w Warszawie http://noblelasheswarszawa.pl/ Nowe kępki juz mam, wiec znowu bede zakładac rzęsy. Uwielbiam ten efekt.
Powrót do góry
wirabira
Antyk
Antyk

PostWysłany: Wto Gru 18, 2018 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

warto pomyśleć o profilaktyce jeśli chodzi o ochronę oczu. Korzystałam kiedys z takiego suplementu https://dietacambridge.biz/lutenea-naturalny-suplement-ktory-dba-i-chroni-twoje-oczy.html i pamietam że cofnął mi nawet wadę wzroku...
kasandra
Renesans
Renesans

PostWysłany: Pią Sty 25, 2019 09:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krople nawilżające i lepiej soczewki się sprawdzają tak myślę jak okulary, szczególnie przy krótkowzroczności. Są teraz dostępne bardzo wygodne soczewki 24 których nie trzeba przez miesiąc w ogóle zdejmować i czyścić, bezpieczne dla oka również podczas snu. I wcale nie prawda że długo się oczy do soczewek przyzwyczajają, jeśli można je nosić (musi o tym zdecydować okulista) to w ciągu kilku dni można opanować zakładanie i na tyle przyzwyczaić oko że nie będą wyczuwalne na rogówce.
Powrót do góry
fiona45
XX-lecie Międzywojenne
XX-lecie Międzywojenne

PostWysłany: Pią Lut 01, 2019 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kremy pod oczy lub kosmetyki do oczu jakie kupujecie. MI pasują vichy slow age . Czasem twierdzę, że są najlepsze. Widziałam fajne propozycje na https://e-farm.pl . Mają tam wiele ciekawych propozycji.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Pią Lut 01, 2019 22:32    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Skocz do: