Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna
Nowocześni

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

przygotowania do ciąży

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Zdrowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kamamama
Młoda Polska
Młoda Polska

PostWysłany: Wto Sty 28, 2020 15:55    Temat postu: przygotowania do ciąży Odpowiedz z cytatem

jak to u was wyglądało? na ile przed zaczęłyście?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Wto Sty 28, 2020 15:55    Temat postu:

Powrót do góry
mizzi
Renesans
Renesans

PostWysłany: Sro Sty 29, 2020 23:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak już zaczęliśmy myśleć o dziecku na poważnie to poszłam do ginekologa. Dał mi cały pakier badań do zrobienia i powiedzial z to dobra pora na witaminy, Polecone przez niego mamadha premium brałam całą ciążę, mają prosty ale dobrze dobrany skład, zgodny z tym co zaleca Polski towarzystwo ginekologiczne
Powrót do góry
hapo
Antyk
Antyk

PostWysłany: Pon Mar 23, 2020 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

warto na pewno zadbać o dobre odżywienie organizmu, zaopatrzenie go w minerały i witaminy aby maluch od razu miał lepszy start budulcowy aby miał z czego czerpać i rosnąć w siłę Smile poczytaj sobie - odżywianie ma duży wpływ na przygotowanie do ciąży https://notatek.pl/sposob-zywienia-kobiet-przed-ciaza-oraz-w-czasie-ciazy - poza tym ruch, ale nie za duży, nie za przeciążający a bardziej rozluźniający ciało
Powrót do góry
wikibarcelona
Antyk
Antyk

PostWysłany: Pon Mar 23, 2020 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to chyba bardzo indywidualna kwestia, na pewno warto wcześniej, a ile, to już zależy jakie są możliwości
Powrót do góry
Tatjana
XX-lecie Międzywojenne
XX-lecie Międzywojenne

PostWysłany: Wto Kwi 07, 2020 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli jesteśmy już na ostatnim etapie ciąży, na pewno warto wyposażyć swoją torbę do szpitala. Bardzo pomocny będzie środek do dezynfekcji ran . Doskonale sprawdzi się on nie tylko przy pielęgnacji np. miejsca po cc, ale także przy przemywaniu pępka noworodka.
Powrót do góry
Balbina077
Barok
Barok

PostWysłany: Pon Kwi 20, 2020 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przygotowywać się do ciąży warto już na co najmniej 3 miesiące przed i wtedy zacząć suplementację kwasem foliowym. A na sam okres ciąży oprócz niezbędnych witamin polecam także kropelki Imbifem - https://imbifem.pl/, które z kolei pomogą Wam uporać się z mdłościami i zapobiegną wymiotom. Dzięki temu nie tylko zadbacie o swoje samopoczucie, ale również zapobiegniecie chociażby odwodnieniu.
Powrót do góry
KasiaJarecka
Pozytywizm
Pozytywizm

PostWysłany: Wto Maj 05, 2020 04:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W obecnej sytuacji zwłaszcza jeżeli oczekujemy na przyjście maluszka, wszelkie nasze przygotowania szczególnie do porodu powinny bazować na odpowiedniej dezynfekcji rąk. Ja już od dłuższego czasu przy tej okazji stosuję środki z https://www.shop-dent.pl/pl/menu/srodki-ochrony-osobistej/zel-do-dezynfekcji-rak-434.html i muszę powiedzieć, że sprawdzają się naprawdę świetnie. Przede wszystkim zawartość alkoholu jest w nich odpowiednio duża, co więcej opakowania mają wygodną formę tubek, jakie znamy z kremów do rąk.Smile
Powrót do góry
Kamila
Średniowiecze
Średniowiecze

PostWysłany: Nie Maj 10, 2020 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przygotowania do ciąży są bardzo ważne. Sami z mężem myślimy o drugim dziecku, żeby nasza Juleczka miała rodzeństwo. Z tym, że ja się zabezpieczam więc muszę odstawić tabletki. Kiedy i jak to zrobić to czytałam na https://antykoncepcjanamiare.pl/planuje-ciaze-kiedy-powinnam-odstawic-tabletki/ , może i wam te informacje się przydadzą.
Powrót do góry
brawoja
Renesans
Renesans

PostWysłany: Nie Maj 31, 2020 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja kilka miesiecy przed zajsciem w ciaze bralam Ovarin, bardzo dobry suplement dla kobiet starajacych sie o dziecko Smile
Powrót do góry
kosmetyczna91
Średniowiecze
Średniowiecze

PostWysłany: Czw Lip 09, 2020 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja brałam preparat orthomol dla kobiet planujących ciążę, ale w ciąży też brałam
joAnna
Średniowiecze
Średniowiecze

PostWysłany: Sro Wrz 02, 2020 06:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem na pewno warto poczytac zawczasu i podjac decyzje o bankowaniu krwi pepowinowej Smile ja juz mam podpisana umowe z Diagnostyka Bank Komorek Macierzystych. Wiadomo, ze zdrowie najwazniejsze, a komorki macierzyste pozwalaja na wyleczenie wielu chorob
Powrót do góry
inahome
Antyk
Antyk

PostWysłany: Wto Wrz 08, 2020 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja podczas ciąży stosowałam kosmetyki na ujędrnianie ciała - https://beautymamasense.pl/ Warto je zastosować aby zapobiec albo zniwelować rozstępy powstałe w trakcie.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Wto Wrz 08, 2020 14:09    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: