Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna
Nowocześni
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

dbanie o zęby a gumy do żucia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Zdrowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bellina
Oświecenie
Oświecenie


Dołączył: 13 Lip 2017
Posty: 97

PostWysłany: Pią Lip 14, 2017 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Różne teorie krążą po świecie. Producenci gum do żucia twierdzą, że guma poprawia pH... a jakie są na to dowody. My sami tworzymy własną rzeczywistość dotyczącą pielęgnacji naszych zębów. Myślę, że to wszystko przez to, że nie mamy kompleksowej ochrony stomatologicznej. Idziemy do stomatologa gdy zrobi się dziura lub złamie się ząb. Powinno być zupełnie inaczej. Każdy z nas powinien mieć kompleksową ochronę stomatologiczna jaka potrafią już zapewnić niektóre gabinety stomatologiczne. Np. http://www.declinic.pl/o-klinice/ jesteś pod opieką kilku specjalistów i opieka dotyczy leczenia i profilaktyki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pią Lip 14, 2017 12:20    Temat postu:

Powrót do góry
Tatjana
Wspołczesność
Wspołczesność


Dołączył: 23 Lip 2017
Posty: 233

PostWysłany: Wto Sie 01, 2017 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem, niektóry gumy do żucia pomagają w wybielaniu zębów. Niemniej jednak nic nie zastąpi wizyty w gabinecie stomatologicznym. Jeżeli chcemy cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem, warto wybrać się do takiego miejsca jak Stomatologia Steczko w Krakowie http://www.steczkodentysta.pl/ . Możemy tam bowiem skorzystać z bardzo szerokiego zakresu usług, a jednocześnie odpowiednio zatroszczyć się o swoje zęby.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jarecka
Barok
Barok


Dołączył: 13 Lip 2017
Posty: 64

PostWysłany: Pią Sie 18, 2017 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gumą możesz sobie poprawić pH w jamie ustnej. Zanim poznałam mojego aktualnego dentystę z DeCinic zdarzało mi się, że guma wyciągała mi plomby. Były za słabe. Teraz jestem pod lepsza opieką i zdecydowania stomatologia stoi na wyższym poziomie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michalina
Antyk
Antyk


Dołączył: 13 Paź 2017
Posty: 18

PostWysłany: Sro Paź 18, 2017 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fortunata_fofa napisał:
U dentysty czy jakimiś dostepnymi w sklepach srodkami?

Najlepsze efekty uzyskuje się dzięki wybieleniu u dentysty. Jest wiele metod. laserowo czy Nite White. Polecam udać się do kliniki Dental Design w Warszawie. Świetna obsługa i fachowa pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rozwojowa
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 11 Paź 2017
Posty: 503

PostWysłany: Pią Paź 20, 2017 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O moje zęby dbają najlepsi stomatolodzy w Pruszkowie, w klinice Dental Design. Fachowa pomoc, wiec nie musze sie o nic martwic. Polecam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Poliglotek
Antyk
Antyk


Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 4

PostWysłany: Sob Paź 21, 2017 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam nigdy nie kupowałem gum do żucia, jakoś mi potrzebne nie są
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Olida
Średniowiecze
Średniowiecze


Dołączył: 28 Cze 2017
Posty: 29

PostWysłany: Wto Lis 14, 2017 04:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybielanie zębów gumą do żucia to tylko chwyt reklamowy. Tak na prawdę, to wybielanie może zrobić stomatolog w profesjonalnymi metodami. Miałam z tym problemy, bo paliłam papierosy. Kiedy udało mi się rzucić palenie, bardzo chciałam wybielić zęby rożnymi domowymi sposobami. Nic nie wyszło. Dopiero w Łodzi gabinecie http://denticaclinic.pl/index.php/lodz udało się to w 100%. Już nigdy nie zapale papierosa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arkadiusz1
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 20 Wrz 2017
Posty: 801

PostWysłany: Czw Lis 16, 2017 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie widzę większych przeciwwskazań.

Ostatnio zmieniony przez Arkadiusz1 dnia Pon Sie 08, 2022 13:54, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dczkix1
Antyk
Antyk


Dołączył: 19 Lis 2017
Posty: 4

PostWysłany: Pon Lis 20, 2017 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Badania dowodzą, że osoby, które żują gumę częściej sięgają po śmieciowe jedzenie i fastfoody. Osoby takie rzadziej sięgają po owoce i warzywa, a częściej jedzą frytki, hamburgery i pizzę. Dlaczego? Naukowcy upatrują tej przyczyny w smaku mięty, w skutek którego owoce i warzywa wydają się mieć gorzki smak
_________________
brązowe soczewki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Trójka
Antyk
Antyk


Dołączył: 12 Lut 2018
Posty: 5

PostWysłany: Pon Lut 12, 2018 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bardzo poważnie podchodzę do tematu profilaktyki zębów dlatego co jakiś czas wykonuję skaling Kraków posiada wiele klinik które się tym zajmują, ja akurat chodzę do 3gDentist i jestem zadowolona. Dawno nie musiałam poddawać się jakiemuś skomplikowanemu leczeniu dzięki temu Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MrZąbek
Antyk
Antyk


Dołączył: 27 Lut 2018
Posty: 4

PostWysłany: Wto Lut 27, 2018 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio trafiłam wreszcie na stomatologa z powołania. Nie dość, że naprawił mi wszystkie zęby to dokładnie je oczyścił i dał praktyczne wskazówki co do ich pielęgnacji. Jeżeli ktoś jest z okolic Bochni/Brzeska to polecam centrum medyczne MultiMed - stomatolog brzesko. Żałuję, że wcześniej tam nie trafiłam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
semira9932
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 31 Mar 2018
Posty: 747

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2018 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jaki specjalista, jeśli chodzi o leczenie chorób przyzębia? Bo widziałam fajną ofertę na stronie http://lux-dent.com.pl/chirurgia-dentystyczna-wroclaw/ i spokojnie jestem w stanie podjechać do Wrocławia. Wszystko po to, aby zajął się mną najlepszy specjalista. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie po mojej myśli. Mam Paniczny strach przed dentystą, a co dopiero przed chirurgiem dentystycznym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kika
XX-lecie Międzywojenne
XX-lecie Międzywojenne


Dołączył: 26 Mar 2018
Posty: 180

PostWysłany: Sob Sie 04, 2018 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem powinniście się również przerzucić na szczoteczki elektryczne. To wygoda i znacznie lepsze mycie zębów. Zerknijcie sobie na https://www.shop-dent.pl/pl/p/SEYSSO-Carbon-Basic-Szczoteczka-soniczna-z-3-trybami-pracy-DYSTRYBUCJA-PL/2477 , 3 tryby pracy, szybkie ruchy. Z tego co zauważyłam, odkąd używam tej szczoteczki to mam mniej kamienia na zębach.. Czyli inwestycja się opłaciła Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rozwojowa
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 11 Paź 2017
Posty: 503

PostWysłany: Wto Gru 11, 2018 23:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dbanie o zeby jest bardzo wazne. Leczenie nie musi byc wcale konieczne. Tutaj na tej stronie znajdziemy dobra klinike stomatologiczna. Trzeba regularnie chodzic na wizyty i z zebami wszystko bedzie w porzadku. Dbacie o nie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bareka
Antyk
Antyk


Dołączył: 21 Gru 2018
Posty: 6

PostWysłany: Pią Gru 21, 2018 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi dentysta odradzał żucie gum, bo mam bruksizm, czyli zbyt mocne napinanie mięśni szczęki, często mimowolne. A jak się żuje, to się obciąża stawy i mięśnie, a to się przyczynia to wystąpienia tego schorzenia. Teraz mam spray do ust lub jem cukierki odświeżające.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pią Gru 21, 2018 15:36    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group