Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna
Nowocześni

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy stosujecie antykoncepcje? Jaka?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Zdrowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jamajka
Pozytywizm
Pozytywizm

PostWysłany: Sro Lis 21, 2018 21:50    Temat postu: Czy stosujecie antykoncepcje? Jaka? Odpowiedz z cytatem

Chcialabym zaczac stosowac antykoncepcje - zastanawialam sie jaka opcja jest najlepsza, jesli chcialabym sie zabezpieczac okolo 2-3 lat a potem zajsc w ciaze. Co myslicie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Sro Lis 21, 2018 21:50    Temat postu:

Powrót do góry
Babeczka
Barok
Barok

PostWysłany: Czw Lis 22, 2018 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej bedzie gdy udasz się z tym do lekarza i z nim przedyskutujesz możliwe opcje Smile Podstawa są badania i wywiad. Ja z polecenia lekarza zaczelam przyjmowac tabletki antykoncepcyjne. Zalezalo mi nie tylko na zabezpieczeniu przed ciążą ale takze na pozbyciu sie PMS, wyregulowaniu okresu oraz obfitosci krwawienia. Tabletki sprawdzily sie bardzo dobrze i jestem zadowolona z takiego rozwiazania
Powrót do góry
viscisou
Antyk
Antyk

PostWysłany: Pon Lis 26, 2018 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lekarz po badaniu powinien przedstawić odpowiednią dla Ciebie metodę. Ja jestem na tabletkach i sobie chwalę ale wiem, że po tym można mieć problemy z zajściem w ciążę. Moje koleżank np polecała mi krążki. Mówię, lekarz najlepiej Ci doradzi Razz
kasandra
Barok
Barok

PostWysłany: Czw Lis 29, 2018 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Porozmawiaj z lekarzem koniecznie na ten temat. Ale Twoje zdanie i predyspozycje będą tu miały największe znaczenie, lekarz może tylko proponować bądź sugerować metodę. Osobiście na 2-3 lata doradzałabym Ci tabletki, wkładkę zakłada się na dłużej. Plastry i krążki moim zdaniem są bardziej kłopotliwe. Sama od kilku lat biorę tabletki belara i nie mam zastrzeżeń, troszkę moje samopoczucie się poprawiło i PMS zniknął.
Powrót do góry
Marika
Renesans
Renesans

PostWysłany: Wto Kwi 30, 2019 01:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naprawdę krążki kłopotliwe? A pod jakim względem? Na przykładzie Pola Ring - aplikuje się go raz na trzy tygodnie, nie ma potrzeby codziennego pamiętania o połknięciu tabletki.
Powrót do góry
karuma
Oświecenie
Oświecenie

PostWysłany: Sro Sie 28, 2019 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja antykoncepcji nie biorę już pół roku i po odstawieniu tabletek czułam się okropnie. Ból w trakcie miesiączek i generalnie cały PMS daje mi okropnie w końcu. Byłam u ginekologa, który przepisał mi na takie dolegliwości lek duphaston. Czuję mega ulgę odkąd go przyjmuję. Na takie różne kobiece dolegliwości jest idealny.
Powrót do góry
Zemira
Średniowiecze
Średniowiecze

PostWysłany: Pią Wrz 13, 2019 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez tego ani rusz Wink Stosuję belarę. Po pierwsze na razie nie chcę mieć dzieci więc nie mam zamiaru się niepotrzebnie stresować a chce mieć przyjemność z sexu.Po drugie od kiedy stosuję anty to nie mam problemu z PMS i miesiączki są o wiele krótsze.
Powrót do góry
Balbina077
Barok
Barok

PostWysłany: Pon Wrz 30, 2019 19:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej miałam spore problemy z infekcjami intymnymi. Każda taka infekcja była bardzo mało przyjemna i dokuczliwa. Dlatego od lat już nie stosuję tej formy antykoncepcji i muszę powiedzieć, że infekcje ju ż nie powracają i mam z nimi spokój.
Powrót do góry
Balik
Antyk
Antyk

PostWysłany: Pon Wrz 30, 2019 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stosuję, prezerwatywy po prostu Smile
Powrót do góry
munka
Wspołczesność
Wspołczesność

PostWysłany: Wto Gru 31, 2019 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też stosowaliśmy prezerwatywy ale zdawałam sobie sprawę że to nie jest idealne zabezpieczenie. Czytałam o skuteczności metod antykoncepcyjnych na tej stronie http://antykoncepcjanamiare.pl/jak-skuteczne-sa-metody-antykoncepcyjne/ i poszłam do ginekologa porozmawiać z nim o tabletkach antykoncepcyjnych
Powrót do góry
rega
Renesans
Renesans

PostWysłany: Sro Mar 11, 2020 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, ja też zrezygnowałam z prezerwatyw na rzecz tabletek vines, tabletki są wygodniejsze do stosowania nie wspomnę już o doznaniach no i o wiele tańsze od prezerwatyw po prostu a to też trzeba brać pod uwagę
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Sro Mar 11, 2020 13:37    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: