Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna
Nowocześni
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Leczenie prywatne czy państwowe?
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Zdrowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tukan
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 26 Lip 2018
Posty: 367

PostWysłany: Czw Sie 16, 2018 10:31    Temat postu: Leczenie prywatne czy państwowe? Odpowiedz z cytatem

Cześć! Co sądzicie o leczeniu się w prywatnych placówkach? Powiem Wam, że skoro NFZ refunduje zabiegi usunięcia zaćmy w czeskich placówkach medycznych, to warto skorzystać. Zabieg jest jednodniowy, kwalifikacje odbywa się w Polsce, a na miejscu – w Czechach, polski pacjent ma zagwarantowaną m.in. opiekę polskiego personelu, ubezpieczenie medyczne, leki osłonowe w cenie zabiegu, wszelkie badania w pakiecie. Na stronie http://operacjazacmy.info/ kliniki PROVISUS w czeskim Cieszynie dowiecie się wszystkiego. Polecam się zapoznać. Co uważacie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Czw Sie 16, 2018 10:31    Temat postu:

Powrót do góry
sunlight
Antyk
Antyk


Dołączył: 27 Sie 2018
Posty: 5

PostWysłany: Wto Sie 28, 2018 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja raczej nie mam za dużego doświadczenia w tym obszarze. Dlatego też ciężko będzie mi rzetelnie doradzić.
_________________
Burzę i odbudowuję świat ze swojego snu,a rano próbuję sobie przypomnieć,jak odbudować siebie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arkadiusz1
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 20 Wrz 2017
Posty: 801

PostWysłany: Nie Wrz 30, 2018 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kompetencje lekarzy to jedno, ale w grę wchodzą jeszcze takie aspekty jak chociażby dbanie o zdrowie pacjentów.

Ostatnio zmieniony przez Arkadiusz1 dnia Pon Sie 08, 2022 16:05, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
radzkagata
Średniowiecze
Średniowiecze


Dołączył: 01 Paź 2018
Posty: 21

PostWysłany: Pon Paź 01, 2018 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nawet nie wiedziałam, jeśli opinie sa dobre to warto skorzystać. Zazwyczaj jednak wolę chodzić prywatnie do lekarza
_________________
linuxpl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mayczak
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 424

PostWysłany: Wto Paź 02, 2018 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam alternatywne rozwiązanie dla Was. Tutaj https://paniala.pl/wiedza/ubezpieczenia-zdrowotne/ można dowiedzieć się wszystkiego o ubezpieczeniach dodatkowych Dzięki nim przebieg leczenia może być o wiele bardziej komfortowy i szybszy. Strona podaje wiele ciekawych danych oraz informacji, dzięki którym można podjąć odpowiednią decyzję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bubbles
Antyk
Antyk


Dołączył: 24 Paź 2018
Posty: 18
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Paź 24, 2018 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz korzystam z prywatnego leczenia i różnica jest tak diametralna, że nie wiem, jak wrócę kiedykolwiek do leczenia na NFZ. Zanim dostałam pakiet prywatny w firmie, prywatnie leczyłam wyłącznie oczy i zęby, a teraz mogę wreszcie skontrolować inne problemy ze zdrowiem bez czekania w kolejkach. Jest to bardzo wygodne, ale za każdym razem, jak idę zrobić badanie, to ciągle jestem zaskakiwana tempem albo jakością wizyty u lekarza, bo cały czas pamiętam o przebojach z publiczną służbą zdrowia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
milejdi
Renesans
Renesans


Dołączył: 18 Paź 2018
Posty: 60

PostWysłany: Sro Lis 07, 2018 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez rok byłam z mężem w stanach i już zapomniałam co to są kolejki! Po skończonym kontrakcie wróciliśmy do Polski. Nabawiłam się uporczywego bólu w kolanie. Poszłam do lekarza i jak się dowiedziałam ile czasu mam czekać na rezonans to się przeraziłam. Później na rehabilitację ... i przez rok chodziłabym z bolącym kolanem. Zapisałam się do poleconej przez koleżankę kliniki https://www.sport-klinika.pl/sport-klinika/o-sport-klinice/ Zbadali mnie na miejscu, postawili diagnozę i mogłam zacząć rehabilitację. Teraz już po kłopocie! Jak to dobrze trafić na profesjonalistów. Obecnie chodzę na NFZ do lekarza rodzinnego tylko!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sambana
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 14 Kwi 2017
Posty: 263

PostWysłany: Sro Lut 27, 2019 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam zaufania do publicznej służby zdrowia ale co zrobić... trochę zazdroszczę koleżance która do Polski do pracy przyjechała. Ma ubezpieczenie takie prywatne https://kioskpolis.pl/ubezpieczenie-zdrowotne-cudzoziemcow/ i zero problemów z wizytami u lekarzy czy z badaniami
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grigosh
Antyk
Antyk


Dołączył: 15 Sty 2019
Posty: 5

PostWysłany: Sro Lut 27, 2019 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem więcej zależy od lekarza niż tego, czy za leczenie płacisz za pośrednictwem obowiązkowego ubezpieczenia czy prywatnie, na własną rękę.
Ostatnio na przykład widziałem gabinet dentystyczny - właściciel przyjmował i na NFZ, i odpłatnie - w którym brakowało specjalistycznych rękawiczek https://hellodent.pl/higiena-i-dezynfekcja-gabinetu/rekawiczki/rekawiczki-nitrylowe. Przecież takie coś stwarza poważne zagrożenie dla zdrowia i życia!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
towka
Antyk
Antyk


Dołączył: 24 Paź 2018
Posty: 15

PostWysłany: Pią Mar 08, 2019 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja najczęściej wybieram jednak leczenie prywatne. Na państwowym już próbowałam umówić kilka wizyt i terminy były nawet z kilkuletnim wyprzedzeniem... Poza tym nawet jak chciałam zapisać się do internisty na NFZ to dzwoniąc w poniedziałek od rana, najbliższy termin wizyty to był piątek gdzieś popołudniu. A do tego czasu już dam radę sama pokonać jakieś drobne przeziębienie albo przynajmniej jako tako stanąć na nogi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fiona45
Wspołczesność
Wspołczesność


Dołączył: 12 Wrz 2018
Posty: 208

PostWysłany: Czw Mar 14, 2019 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasem leczenie prywatne jest wskazane,nie ma wyjścia, zwłaszcza jak zależy nam na jakości usług lub dobrej obsługi. Wiele ciekawych propozycji można znaleźć tutaj jeżeli chodzi o rehabilitacje. Sprawdzą się pod wieloma względami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karena
Antyk
Antyk


Dołączył: 21 Lis 2018
Posty: 13

PostWysłany: Pią Mar 15, 2019 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie leczenie prywatne, zwłaszcza jeśli zależy nam na rozsądnych terminach wizyt u specjalistów. O ile do lekarza ogólnego czasami możemy poczekać, chociaż też nie w przypadku kiedy potrzebujemy skierowanie... O tyle na inne wizyty zwykle nie mamy, albo nie powinnyśmy mieć potrzeby czekać. I jeśli tylko jest taka możliwość, to wybieram wizyty prywatne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kajka35
Barok
Barok


Dołączył: 11 Lip 2018
Posty: 78

PostWysłany: Wto Mar 19, 2019 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W większości wypadków tylko prywatne, bo nie wyobrażam sobie czekania w kolejkach,
kiedy trzeba wykonać jakieś specjalistyczne badanie na już.
Teraz akurat mam problem z oczami, bo czuję, że wzrok mi się pogorszył i już się zapisałam do tej kliniki:
https://blikpol.pl/leczenie-zespolu-suchego-oka na wizytę. Mają krótkie terminy, dobry sprzęt, specjalistów.
Nie widzę powodu, żeby nie korzystać z tej opcji, jako doskonałej alternatywy do publicznej opieki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sima
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 681

PostWysłany: Czw Mar 21, 2019 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy tylko mogę jest to leczenie prywatne. Oczywiście nie na wszystko mnie stać, ale na przykład wizyta u stomatologa nie kosztuje nie wiadomo ile, ze spokojem moge udać się do stomatologa prywatnie. Wybieram raczej kliniki, gdzie mam poszerzoną ofertę, jak tutaj https://adental.pl/oferta/profilaktyka/ Ceny są wszędzie bardzo podobne, tutaj jednak mają świetnych specjalistów i to bardzo za nimi przemawia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
munka
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 746

PostWysłany: Czw Kwi 11, 2019 09:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam podobnie, zwykle robię badania prywatnie bo lekarz rodzinny jest jakoś niechętny do wystawiania skierowania. Nawet trafiłam teraz na fajna kampanię Droga do zdrowia https://www.drogadozdrowia.diag.pl/ dzięki której 15 najważniejszych badań robisz za pół ceny z kuponem rabatowym i masz do tego konsultację wyników gratis
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Czw Kwi 11, 2019 09:27    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 1 z 11
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group