Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna
Nowocześni
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problemy z wymową u 4 latka.
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Moja rodzina
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
werka2
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 01 Cze 2018
Posty: 556

PostWysłany: Czw Cze 07, 2018 13:30    Temat postu: Problemy z wymową u 4 latka. Odpowiedz z cytatem

Witajcie Smile Mój 4 letni syn ma spore probemy z wymową zgłosek K i G. Staram się z nim ćwiczyć w domu ale wiadomo, że takie zajęcia nie sa tak skuteczne jak te przeprowadzane u profesjonalnego logopedy. I tu nasuwa się moje pytanie, czy możecie polecić kogoś sprawdzonego z Warszawy ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Czw Cze 07, 2018 13:30    Temat postu:

Powrót do góry
agatula
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 28 Maj 2018
Posty: 416

PostWysłany: Sro Cze 13, 2018 20:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

werka2 rozumiem, ze szukasz kogoś kto przyjmuje prywatnie ? My jak staraliśmy się o wizytę w ramach NFZ to sie okazało, że trzeba czekać prawie rok... Ostatecznie z polecenia znajomej trafiliśmy do ośrodka LOGOS DTR na Targówku. Polecam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
werka2
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 01 Cze 2018
Posty: 556

PostWysłany: Nie Cze 17, 2018 17:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak agatula poszukuje prywatnie bo terminy na nfz są dopiero na grudzień ;/ domysłam się, że lepiej działać od razu. Możesz napisać coś wiecej na temat tego ośrodka, terapii itd ? Na Targówek mam bardzo blisko ( mieszkam na Bródnie ) więć lokalizacyjnie bardzo by mi odpowiadało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agatula
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 28 Maj 2018
Posty: 416

PostWysłany: Sro Cze 20, 2018 06:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz co na początek potrzebna jest konsultacja i dopiero potem logopeda proponuje odpowiednie terapie. Ja jestem bardzo zadowolona przede wszystkim z podejścia do małego pacjenta. Pani logopeda bardzo cierpliwa i empatyczna, córka szybko złapała z nią dobry kontakt. Oczywiście dodatkowo w domu też ćwiczyliśmy i teraz jest już znacznie lepiej Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alessa
Młoda Polska
Młoda Polska


Dołączył: 17 Cze 2018
Posty: 149

PostWysłany: Sro Cze 20, 2018 07:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też polecam ośrodek LOGOS. Do logopedy co prawda nie chodziłam ale bylismy na kilku spotkaniach u Pani psycholog, braliśmy też udział w zajęciach z integracji sensorycznej. Tez mam pozytywne wrażenia i polecam to miejsce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arkadiusz1
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 20 Wrz 2017
Posty: 801

PostWysłany: Wto Cze 26, 2018 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najważniejsze to nie czekać, aż nastąpi eskalacja problemów.

Ostatnio zmieniony przez Arkadiusz1 dnia Pon Sie 08, 2022 14:18, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
werka2
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 01 Cze 2018
Posty: 556

PostWysłany: Sro Lip 18, 2018 16:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze raz dziękuje Wam za odpowiedzi Smile Jestem już po pierwszej rozmowie telefonicznej i wybieramy się do LOGOS pod koniec sierpnia, jak tylko wrócimy z urlopu Smile Na pewno dam znać po jak wrażenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
semira9932
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 31 Mar 2018
Posty: 747

PostWysłany: Czw Sie 16, 2018 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno fajna opcja, to trening słuchowy. Nie wiem, czy mieliście okazję o czymś takim słyszeć, ale taka opcja jest dostępna tutaj http://metodatomatisa.com/ Ma to pomóc w w kwestii mowy dziecka i ma to oswoić go z dobrym używaniem aparatu mowy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
alessa
Młoda Polska
Młoda Polska


Dołączył: 17 Cze 2018
Posty: 149

PostWysłany: Pon Wrz 03, 2018 08:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

werka2 koniecznie daj znać jak wrażenia po pierwszej wizycie Smile My też jesteśmy już umówieni na połowę września na kolejne spotkanie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
litsoa
Antyk
Antyk


Dołączył: 06 Wrz 2018
Posty: 4
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Wrz 06, 2018 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poszukaj może na forach zajmujących się logopedią, tam będą wiedzieli, kto jest dobry, a kto nie. My możemy tutaj ewentualnie polecić logopedów, z których my korzystałyśmy, a tak naprawdę mogą być też lepsi. Wink
_________________
Dowiedz się o depilacji laserowej Vectus - https://www.fit.pl/uroda/vectus-gdynia-depilacja-laserowa-w-gdyni-w-nowym-wymiarze/16615/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anitazw
XX-lecie Międzywojenne
XX-lecie Międzywojenne


Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 190

PostWysłany: Pią Kwi 24, 2020 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twoje dziecko ma problemy z mową? Nie czekaj długo od razy zgłoś się do logopedy. To najprostszy sposób, aby pomóc dziecku kiedy zauważysz pierwsze oznaki problemów z mową. Dlatego ja nie czekałam i skorzystałam z usług logopedy Warszawa i uważam że bardzo pomógł mojemu dziecku. Ale pamiętaj, że dobry logopeda to tylko połowa sukcesu. Trzeba też samemu ćwiczyć z dzieckiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lancia
Antyk
Antyk


Dołączył: 20 Maj 2020
Posty: 4

PostWysłany: Czw Maj 21, 2020 00:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z pewnością trzeba nad tym pracować, może wezwać logopedę na ćwiczenia domowe, moja córka tak ćwiczyła wymowę "r". Warto też poodwiedzać fachowe strony, takie jak blog dla nauczyciela, gdzie poruszane są takie tematy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wikibarcelona
Romantyzm
Romantyzm


Dołączył: 23 Mar 2020
Posty: 101

PostWysłany: Czw Maj 21, 2020 14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To trochę jak z pytaniem z tekstu co lepsze sweterek czy bluza dla dziecka - jest to sprawa indywidualna, a konieczna jest konsultacja ze specjalistą i ćwiczenia w domu i to dłuższe niż 10 minut dziennie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jjusti18
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 28 Cze 2017
Posty: 1248

PostWysłany: Pon Wrz 28, 2020 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyczyny zaburzeń mowy może być tak na prawdę wiele... Ale najważniejsze jest to, aby dany przypadek jak najszybciej zdiagnozować i go rozwiązać. Dlatego warto zgłosić się do Centrum Diagnozy i Terapii Neurologopedycznej, gdzie jest dobry logopeda. W takim miejscu możecie uzyskać kompleksowe informacje na temat danego przypadku i metod jego leczenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
melisandret
Pozytywizm
Pozytywizm


Dołączył: 30 Wrz 2019
Posty: 124

PostWysłany: Nie Sty 17, 2021 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nam na co dzień w pracy z naszą córeczką pomogły pomoce logopedyczne kupione w Komlogo. Tu macie ich stronę internetową: https://www.komlogo.pl/ Sklep działa online. Mamy dzięki tym grom, książkom i programowi komputerowemu dobre efekty, także zdecydowanie warto o produktach Komlogo pomyśleć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Nie Sty 17, 2021 20:44    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Moja rodzina Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group