Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna
Nowocześni
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ból brzucha i zaparcia

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Zdrowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
munka
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 746

PostWysłany: Sro Wrz 01, 2021 09:29    Temat postu: Ból brzucha i zaparcia Odpowiedz z cytatem

Ostatnio mam gorsze trawienie, wzdęcia, zdarzają się też straszne zaparcia, boję się że dostanę od tego hemoroidy. Co robić? Próbowałem już wszelkich domowych metod, zmieniłem nawet dietę na zdrową i jakoś nie widzę żadnej poprawy. Może spróbować leków?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sro Wrz 01, 2021 09:29    Temat postu:

Powrót do góry
Getusapal77
Antyk
Antyk


Dołączył: 08 Wrz 2021
Posty: 4

PostWysłany: Sro Wrz 08, 2021 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie macie do tego podejście?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
samanta
Młoda Polska
Młoda Polska


Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 144

PostWysłany: Czw Wrz 30, 2021 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kup sobie jakiś środek w aptece, mój synek jak miał zaparcia to lekarz zalecił mu xenna balance junior to łagodnie działający i skuteczny środek, takie coś sobie kup tylko dla dorosłych Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
milejdi
Renesans
Renesans


Dołączył: 18 Paź 2018
Posty: 60

PostWysłany: Sob Paź 16, 2021 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz podać, ale to już ostateczność. Musisz pamiętać, że to nie jest rozwiązanie. Przy małych dzieciach trzeba bardzo uważać i być delikatnym, żeby malucha nie przestraszyć. Może dojść do zaparć nawykowych, a wtedy robi się już nieciekawie. Zaparcia pojawiają się najczęściej w 3 lub 4 roku życia. Przeważnie dlatego, że do diety dziecka trafia coraz więcej słodyczy. Polecam postawić na zdrową przekąskę. My zamawiamy różności w sklepie https://onedaymore.pl/sklep/zestaw-przekasek/. Moja córka lubi podgryzać maliny i kulki zbożowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bożena
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 04 Gru 2020
Posty: 891

PostWysłany: Sro Lis 03, 2021 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój mąż prowadzi swój gabinet gastrologiczny. Najciężej było zdobyć doświadczenie i wyposażyć gabinet, bo jednak kozetki lekarskie, aparatura do badań itd. trochę kosztuje i trzeba się dobrze zastanowić, co będzie w takim gabinecie potrzebne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arkadiusz1
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 20 Wrz 2017
Posty: 801

PostWysłany: Czw Lis 04, 2021 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie tylko, co faktycznie mogłoby sprawdzić się najkorzystniej w Waszym przypadku.

Ostatnio zmieniony przez Arkadiusz1 dnia Pon Sie 08, 2022 17:32, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AlexCapek
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 16 Lut 2021
Posty: 1033

PostWysłany: Pią Lis 05, 2021 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobry lekarz na pewno się przyda. Szczególnie teraz gdy służba publiczna w Polsce leży!!!
___________________
Pisanie prac magisterskich
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
frisa
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 26 Gru 2019
Posty: 1321

PostWysłany: Nie Lis 07, 2021 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takich sytuacjach należy zgłosić się do lekarza. To jest podstawa. Można również zamówić specjalistę do domu. Jeśli chcecie się zorientować ile kosztuje tego typu rozwiązanie, to na pewno na spokojnie zerknijcie sobie tutaj https://mediccentre.pl/artykul/ile-kosztuje-lekarz-rodzinny-zamowiony-do-domu . Macie tam bowiem ciekawych i praktyczny artykuł, który może okazać się przydatny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Madziula
Młoda Polska
Młoda Polska


Dołączył: 23 Gru 2018
Posty: 153

PostWysłany: Sro Kwi 06, 2022 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze aby od razu sobie pomóc skorzystaj z czopków eva qu - super działają i są w pełni bezpieczne, ja je stosowałam w trakcie ciąży. Możesz je stosować bez obaw - działają miejscowo, nie uzależniają, a szybko pomagają (kilka, kilkanaście minut). Po drugie, zmień dietę (więcej warzyw, owoców, dużo pij wody), no i dużo ruchu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karczyn18
Barok
Barok


Dołączył: 17 Maj 2022
Posty: 76

PostWysłany: Sro Maj 18, 2022 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myśle , że w tym przypadku konieczne może się okazać udanie na gastroskopię w celu zdiagnozowania problemu. Zajmuje się tym gabinet https://pacult.pl/gastroskopia/#scrolldown , rozwiązujący kłopoty zarówno dotyczące bólu w nadbrzuszu, u mnie doszły do tego jeszcze nudności i złe samopoczucie. Wraz ze wsparciem lekarza rozpoczęliśmy proces rozwiązywania tego kłopotu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
konwalia
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 26 Maj 2019
Posty: 266

PostWysłany: Nie Maj 22, 2022 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Współczuję, bo hemoroidy to nie jest nic przyjemnego. Jeśli już się pojawią to od razu udaj się do rossmanna po czopki anusir. Poczujesz po nich ulgę i zaczniesz znowu normalnie funkcjonować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agatte
Renesans
Renesans


Dołączył: 03 Wrz 2017
Posty: 52

PostWysłany: Pon Maj 23, 2022 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim warto by zbadać, jakie są przyczyny tych problemów. Musi się coś dziać w Twoich jelitach, skoro masz takie objawy. Lekarz, badania. Może się okazać, że to nic takiego, ale równie dobrze mogą to być symptomy jakiejs poważnej choroby. A bagatelizowanie jej może Cię doprowadzić nawet do wyłonienia stomii albo do śmierci. Znam taki przypadek. Na przykład rak jelita grubego długo nie daje objawów i warto sprawdzać nawet te najdrobniejsze i zdawać by się mogło błahe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Vikki
Średniowiecze
Średniowiecze


Dołączył: 03 Wrz 2017
Posty: 40

PostWysłany: Pon Maj 23, 2022 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrób badania. Szybko rozpoznana choroba może czasem uchronić przed powaznymi konsekwencjami. Ja niestety nie miałam tyle szczęścia. Dziś muszę więc zyć ze stomią. Nie jest to wyrok, da się z tym żyć, ale jednak wolałabym tego nie mieć. Poczytaj sobie trochę https://www.stomia.pl/porady/powiklania-stomii/ Dobrze mieć wiedzę. I nie zwlekaj z leczeniem, ale profesjonanym a nie takim na własną rękę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pon Maj 23, 2022 13:11    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group