Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna
Nowocześni
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Równowaga hormonalna
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Zdrowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Arkadiusz1
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 20 Wrz 2017
Posty: 801

PostWysłany: Sob Sty 29, 2022 13:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na pewno mogę Wam podpowiedzieć, że absolutną podstawą zawsze powinna być odpowiednie profilaktyka.

Ostatnio zmieniony przez Arkadiusz1 dnia Czw Sie 11, 2022 14:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sob Sty 29, 2022 13:09    Temat postu:

Powrót do góry
modern
Romantyzm
Romantyzm


Dołączył: 04 Gru 2017
Posty: 116

PostWysłany: Nie Lut 13, 2022 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problemy z hormonami to dosyć rozbudowany temat. Tutaj nic nie jest białe a nic konkretnie czarne. Wszystko ma swoje przyczyny. Temat należy zbadać głębiej. U mnie okazało się jest to pcos. Dlatego od kilku lat walczę z chorobą a przy tym od niedawna testuję sanprobi super formula. Bo jak się okazuje synbiotyk ma korzystny wpływ na obniżenie poziomu testosteronu i co wazne spadek wagi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
munka
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 756

PostWysłany: Wto Mar 08, 2022 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też myślałam że mam problemy z hormonami i sprawami kobiecymi a tu po diagnostyce w szpitalu medicover okazało się że ma endometriozę. To wyjaśnia moje wszystkie niepokojące objawy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MonkaBang
Renesans
Renesans


Dołączył: 20 Wrz 2021
Posty: 44

PostWysłany: Czw Mar 10, 2022 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasem problemy hormonalne należy wyprowadzić antykoncepcją. Muszę przez parę miesięcy stosować taką terapię i na szczęście otrzymałam e receptę na antykoncepcję, która nie wymaga ode mnie, abym co chwilę umawiała się na wizytę w celu przedłużenia recepty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bożena
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 04 Gru 2020
Posty: 891

PostWysłany: Pią Kwi 22, 2022 07:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie z problemami pomógł endokrynolog we Wrześni. Okazało się, że mamy w rodzinie genetyczny problem, o którym wcześniej nie wiedziałam, jednak odpowiednio dobrane leki pozwalają mi normalnie funkcjonować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasandra
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 28 Lis 2017
Posty: 472

PostWysłany: Pon Kwi 25, 2022 23:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieregularne miesiączki, spadek libido to może trzeba pomyśleć o dobrej antykoncepcji? Mnie bardzo pomagają tabletki drovelis i w 100% je właśnie polecam. Raz, że miesiączki wreszcie jak w zegarku (a i na tabletkach nie miałam wcześniej krwawień z odstawienia) to jeszcze poprawiła mi się cera, waga bez zmian i libido mam na zadowalającym poziomie. I nie stresuję się czy zajdę w ciążę również. A mam też niedoczynność tarczycy właśnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bożena
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 04 Gru 2020
Posty: 891

PostWysłany: Sro Kwi 27, 2022 09:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od dawna dbam o regularne badania i profilaktykę. Dzięki temu prawie nie choruję, a jeżeli już mi się zdarzy to przechodzę to bardzo lekko. To skłoniło mnie do poszukania nowych rozwiązań i dokształcenie się w temacie zdrowia. Wtedy znalazłam kurs USG Doppler naczyń. Rewelacyjna sprawa!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
samanta
Młoda Polska
Młoda Polska


Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 145

PostWysłany: Pią Maj 06, 2022 17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tak samo, tym bardziej że biorę tabletki antykoncepcyjne drovelis. Wiadomo że częściej odwiedzam ginekologa chociażby po kolejne recepty a ten już dopilnuje żeby wszelkie badania były na czas. Dzięki takim tabletkom mam wszystko jak w zegareczku ustawione i przede wszystkim miesiączki są lajtowe, bezbolesne Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
medela
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 16 Mar 2021
Posty: 3137

PostWysłany: Czw Maj 19, 2022 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najważniejsze jest by znaleźć dobrego endokrynologa, dlatego z czystym sumieniem mogę polecić wam https://endokrynologia-wroclaw.pl/ . Tutaj będziecie mogli szybko umówić się na wizytę do dobrego specjalisty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
kamamama
Wspołczesność
Wspołczesność


Dołączył: 05 Lut 2019
Posty: 220

PostWysłany: Nie Maj 29, 2022 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niedawno zaczęlam wchodzić w okres menopauzy, mialam ogromny problem z huśtawkami nastroju, spadło mi libido i nie czułam się za dobrze, zaczęłam regularnie brać promensil forte z czerwoną koniczyną, już widzę efekty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Etusya
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 14 Cze 2022
Posty: 2591

PostWysłany: Pon Gru 05, 2022 09:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gospodarka hormonalna u kobiet często ulega zmianie. Dlatego, jeśli mam problemy z tarczycą czy innymi hormonami, bardzo ważne jest, abyśmy były pod opieką dobrego specjalisty . Ze swojej strony polecam umówić się na wizytę do endokrynologa, który jednocześnie jest ginekologiem https://mediccentre.pl/specjalisci/ginekolog-endokrynologi . Oby te dwie specjalizacje są ze sobą silnie powiązane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiermek
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 30 Cze 2019
Posty: 1578

PostWysłany: Pon Gru 12, 2022 00:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim razie co powiecie na temat badań https://www.lbg.com.pl/chek2-1100delc-ivs21ga-i157t/ mamy na forum kogoś, kto korzystał ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Etusya
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 14 Cze 2022
Posty: 2591

PostWysłany: Sro Paź 11, 2023 11:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podczas menopauzy adaptogeny takie jak te ze strony https://mothersprotect.com/ mogą okazać się pomocne. Menopauza to okres w życiu kobiet, który często wiąże się z wieloma fizycznymi i emocjonalnymi zmianami, takimi jak uderzenia gorąca, wahania nastroju, bóle stawów czy trudności w zachowaniu zdrowej wagi. Adaptogeny, takie jak żeń-szeń, ashwagandha czy żeń-szeń syberyjski, znane są ze swojej zdolności do łagodzenia objawów stresu, regulowania hormonów i wspierania ogólnego zdrowia psychicznego i fizycznego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sro Paź 11, 2023 11:21    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group