Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna
Nowocześni
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kominek a ogrzewanie domu
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Moja rodzina
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maruda
Średniowiecze
Średniowiecze


Dołączył: 28 Cze 2017
Posty: 25

PostWysłany: Sro Lip 12, 2017 18:54    Temat postu: Kominek a ogrzewanie domu Odpowiedz z cytatem

Czy kominkiem da się ogrzać cały dom?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sro Lip 12, 2017 18:54    Temat postu:

Powrót do góry
Jarecka
Barok
Barok


Dołączył: 13 Lip 2017
Posty: 64

PostWysłany: Czw Lip 13, 2017 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zależy, czy kominek zostanie tak dobrany, żeby był w stanie ogrzać całe mieszkania. Na pewno powinien to być kominek z płaszczem wodnym, tzn. z rozprowadzeniem ciepła po całym domu. Takie kominki można zamówić w http://www.kominkinapiatke.com.pl/kominki/kominki-z-plaszczem-wodnym.html Taki kominek daje bardzo przyjemny rodzaj ciepła.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tatjana
Wspołczesność
Wspołczesność


Dołączył: 23 Lip 2017
Posty: 233

PostWysłany: Pon Wrz 25, 2017 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie montaż kominka, chociaż bardziej w charakterze dodatku do aranżacji kusi już od dawna. Chciałabym go zainstalować w sypialni, a do tego postawić na takie łóżko z materacem i myślę sobie, że dzięki temu uzyskałabym nie tylko ciekawą, ale przede wszystkim nader klimatyczną aranżację. Co sądzicie o takim pomyśle?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arkadiusz1
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 20 Wrz 2017
Posty: 801

PostWysłany: Nie Lis 26, 2017 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ma to sens.

Ostatnio zmieniony przez Arkadiusz1 dnia Pon Sie 08, 2022 13:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Evunia
Renesans
Renesans


Dołączył: 03 Wrz 2017
Posty: 47

PostWysłany: Sro Sty 31, 2018 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale dlaczego kominkiem? Nie możesz sobie założyć normalnego ogrzewania? Nie znam się na tym jakoś specjalnie, ale na mój chłopski rozum wydaje mi się, że kominek to za mało. No chyba że to jakiś bardzo mały dom. Są lepsze sposoby na oszczędzanie energii https://www.junkers.pl/informacje/oszczedzanie-energii.html Mój brat ma kominek i dogrzewa nim czasem w domu, ale główne ogrzewanie stanowi piec gazowy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina077
Barok
Barok


Dołączył: 27 Lis 2017
Posty: 76

PostWysłany: Czw Mar 01, 2018 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W przypadku kominka to różnie bywa. W zależności od tego jak jest położony komin pomieszczenia będą ogrzewane równomiernie albo nie. U nas niestety kiedy w jednym pomieszczeniu jeszcze nie jest optymalnie ciepło to w innym można się już ugotować. Wtedy do takich chłodniejszych pokojów świetnie nada się ciepły kocyk - https://podpierzyna.com/pol_m_Do-sypialni_Koce_Koce-z-rekawami-524.html. Dzięki temu nawet w chłodniejsze dni nie marzniemy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jjusti18
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 28 Cze 2017
Posty: 1248

PostWysłany: Pią Kwi 06, 2018 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem da radę, jeżeli masz mniejszy metraż. Generalnie jak planujesz wybudować większy dom najlepiej nastawić się na piec, a zamiast takiego tradycyjnego kominka postawiłabym raczej na biokominek https://mirat.eu/biokominki,c224.html . Moim zdaniem to o wiele lepsza opcja i tańsza. Taki kominek może sprawić, że wnętrze nabierze naprawdę niezwykłego charakteru i stanie się również przytulne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
semira9932
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 31 Mar 2018
Posty: 747

PostWysłany: Pon Maj 28, 2018 02:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My jesteśmy aktualnie przed budową domu i szukamy już tego, co będzie nam potrzebne. I jeśli chodzi o ogrzewanie, to na pewno chcielibyśmy się zdecydować na kotły gazowe w takim stylu https://buderus-inserw.pl/sklep/kotly-gazowe/kondensacyjne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
malinka87
Renesans
Renesans


Dołączył: 03 Sty 2018
Posty: 45

PostWysłany: Wto Cze 12, 2018 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o mnie, to jestem zwolenniczką sprawdzonych rozwiązań, dlatego postawiłabym na nowoczesny piec. Kotły nowego typu mają obniżony poziom emisji pyłów, co jest szczególnie ważne teraz, gdy tak wiele się mówi na temat smogu. Czytałam na http://kotly-klasy-5.pl/uchwaly-antysmogowe-wojewodztwa.html że kolejne województwa wprowadzają uchwały antysmogowe, dlatego warto działać zgodnie z tym trendem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maksowa
Średniowiecze
Średniowiecze


Dołączył: 19 Lip 2018
Posty: 38

PostWysłany: Czw Lip 19, 2018 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem duże lepiej sprawdzi się jednak klasyczne ogrzewanie. Nie musisz się przynajmniej o nic martwić, wszystko działa samo, jak należy Very Happy Dla mnie kominek jest raczej ozdobą, elementem wyposażenia wnętrza, przy którym mogę usiąść z kubkiem gorącej herbaty. W swoim mieszkaniu zdecydowałam się na kominek elektryczny naścienny i jestem z niego zadowolona, ale tak jak mówiłam - dla mnie to tylko element wystroju.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka13
Wspołczesność
Wspołczesność


Dołączył: 23 Lut 2018
Posty: 228

PostWysłany: Sob Lip 28, 2018 08:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezeli chodzi o dobry sposób ogrzewania domu to polecam Ci pompy ciepła Wrocław Dzięki takim pompom ciepła z Wrocławia twój dom będzie ogrzewany bardzo wydajnie, przede wszystkim należy nadmienić że pompy ciepła z Wrocławia są bardzo ekonomiczne w użyciu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
prostolinijna
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 12 Cze 2018
Posty: 260

PostWysłany: Wto Lip 31, 2018 09:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim musicie pamiętać, że kominek nie ogrzeje Wam mieszkania. Może jedynie dogrzać pomieszczenie, w którym jest instalowany i ładnie wyglądać. Nie słyszałam, by ktoś nim ogrzewał dom. Wydaje mi się, że wkłady kominowe https://sarmata.pl/wklady-kominowe nie mają możliwości rozciągnięcia i przepływu ciepła.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
naidaa
Antyk
Antyk


Dołączył: 20 Sie 2018
Posty: 3
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pon Sie 20, 2018 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mały dom może jeszcze dałoby radę, ale jeśli już chcemy tam pomieścić całą rodzinę - może być problem. Wink
Sama miałam kiedyś ochotę na domek w lesie z kominkiem, w którym mogłabym mieszkać przez cały rok. Po wielu rozmowach z fachowcami okazało się, że wcale to nie jest takie proste. Potrzebne są jednak jeszcze inne źródło ogrzewania - albo na węgiel, albo na gaz.
_________________
Myślisz, że jesteś skazany na łupież pstry? Mylisz się! - http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,247891,pityver-scalp-hair-care-shampoo.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Marinka
Pozytywizm
Pozytywizm


Dołączył: 25 Sie 2018
Posty: 127

PostWysłany: Czw Sie 30, 2018 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My z mężem chcemy wymienić na nowy kocioł 5 klasy, Mamy na uwadzę kocioł CAROBN 5 i KLASTER 5. Cały czas się zastanawiamy, który wybrać bo układ c.o. mamy prosty, a CARBON 5 ma wypasiony sterownik, który może być w pełni nie wykorzystany ... wiem, że kupię od Witkowski bo moją dobre opinie i dobry serwis z tego co słyszałam http://www.kotly-witkowski.pl/kotly-klasy-5-2/klaster-5
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kimek
Antyk
Antyk


Dołączył: 08 Wrz 2018
Posty: 5

PostWysłany: Sob Wrz 08, 2018 09:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kominki sa bardzo ladne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Sob Wrz 08, 2018 09:17    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Moja rodzina Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group