Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna
Nowocześni
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Stres
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Zdrowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Romero
Antyk
Antyk


Dołączył: 03 Mar 2020
Posty: 4

PostWysłany: Wto Mar 03, 2020 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi na stres pomaga długi spacer z psem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Wto Mar 03, 2020 12:17    Temat postu:

Powrót do góry
dlaczego
Antyk
Antyk


Dołączył: 13 Maj 2020
Posty: 3

PostWysłany: Sro Maj 13, 2020 22:07    Temat postu: Stres - Relaks - Psychoterapia Odpowiedz z cytatem

To prawda, różne są sposoby na stres. Wspomniany wyżej masaż – jak najbardziej też, ale może bardziej intensywny, tajski? Trzeba dopasować do charakteru.
Najpierw kwestią jest usunąć ewidentne źródła stresu, jak brak snu, kofeina, ciągły pośpiech. Potem dodać ćwiczenia, jak medytacja, wizualizacja, lekki jogging, umiejętne oddychanie. Można poszukać w necie „techniki relaksacyjne”. Afirmacje pozytywne – ok, ale nie przesadzać w takimi w rodzaju „Mogę osiągnąć każdy swój cel”, bo ryzyko rozczarowania i wtedy stres będzie jeszcze większy.
Jeśli wszystkie te metody nie działają, to znaczy, że albo nie dość regularnie je stosujesz, albo przyczyny stresu leżą głębiej. Wtedy może być potrzebna pomoc np. psychoterapeuty. Artykuł jak znaleźć terapeutę można znaleźć tutaj:
https://poznanpsychoterapia.wordpress.com/2014/05/17/jak-znalezc-odpowiedniego-psychoterapeute-w-poznaniu/
Co prawda dotyczy to akurat Poznania, ale z grubsza można te wskazówki zastosować do każdego innego miasta.
Terapeuci poznawczo behawioralni uczą technik panowania nad negatywnymi myślami i technik relaksacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mannia
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 30 Wrz 2019
Posty: 357

PostWysłany: Czw Maj 21, 2020 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nasza córka cierpi na autyzm. Ostatnio również zwróciliśmy uwagę na fakt, iż niewiarygodnie się stresuje. Ktoś nam podsunął pomysł, aby posłać ją na tzw zooterapię, czyli leczenie poprzez zabawę ze zwierzętami. Spróbowaliśmy, skorzystaliśmy - taką usługę oferuje Fundacja Dzieci Wuja Toma https://dzieciwujatoma.pl/ .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
munka
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 756

PostWysłany: Czw Maj 28, 2020 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest bardzo dobry sposób na odstresowanie się ale jeśli nie pomaga warto sięgnąć po suplementy mające w składzie szafran bo czytałam że ta najdroższa przyprawa świata ma też właściwości uspokajające i poprawiające nastrój.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kicałka
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 26 Mar 2018
Posty: 570

PostWysłany: Czw Cze 25, 2020 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie olejki są teraz coraz bardziej dostępne. Można popatrzeć za takimi w https://konopieizdrowie.pl/pl/producer/Medihemp-OG/23 . Masz ich tam bardzo duży wybór. Ja sama dopiero niedawno dowiedziałam się że dostepne sa takie olejki i przeczytałam o ich właściwościach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asia
Antyk
Antyk


Dołączył: 05 Lut 2020
Posty: 3

PostWysłany: Pią Cze 26, 2020 09:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Melisa to chyba najlepszy sposób. Można kupną, ale własna z doniczki najlepsza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fondej13
Barok
Barok


Dołączył: 31 Mar 2020
Posty: 68

PostWysłany: Pią Lip 10, 2020 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieliśmy dosyć sporo stresu w domu, a to ze względu na autyzm naszego dziecka. Dlatego postanowiliśmy coś z tym zrobić! Zdecydowaliśmy się na terapię metodą Tomatisa http://www.tomatis-swidnica.pl/ / Powoli widzimy pierwsze, pozytywne skutki!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dianka
Młoda Polska
Młoda Polska


Dołączył: 23 Sie 2019
Posty: 157

PostWysłany: Pon Lip 13, 2020 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja śmiało mogę polecić swanson ashwagandha 450 mg 100 kapsułek. Żeń-szeń idealnie sprawdzi się w stresujących sytuacjach, a do tego poprawia jakość snu i koncentrację Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
samanta
Młoda Polska
Młoda Polska


Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 145

PostWysłany: Pon Lip 20, 2020 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc mi na stres pomaga medytacja dla początkujących . Wiem że to dopiero początek ale i tak już zrobiłam postępy a joga i medytacja pozawalają mi się wyciszyć i rozluźnić a także rozładować stres
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zmoraja
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 19 Mar 2018
Posty: 290

PostWysłany: Czw Sie 13, 2020 05:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie co mi pomaga na stres - masaż relaksujący z gorącej czekolady. Możecie
i wy skorzystać z tej oferty tu https://bunkierspa.pl/ Relaksujacych propozycji jest więcej, warto sprawdzić i skorzystać. Pobyt w spa zarezerwujecie za pomocą podanej strony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirek3321
Renesans
Renesans


Dołączył: 17 Lip 2019
Posty: 44

PostWysłany: Czw Wrz 03, 2020 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak masz problemy ze skurczami to polecam epsom sol właściwości i poczytać więcej na jej temat. Ma niesamowite działanie, szybko się przyswaja, ja często ją stosuję
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maxi
Antyk
Antyk


Dołączył: 06 Wrz 2020
Posty: 3

PostWysłany: Nie Wrz 06, 2020 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje dziecko odkąd poszło do szkoły zrobiło się strasznie nerwowe. Czy znacie jakieś metody żeby mu pomóc??


............
http://ribstudio.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
urodziwa
Romantyzm
Romantyzm


Dołączył: 28 Lut 2020
Posty: 116

PostWysłany: Wto Wrz 08, 2020 09:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez stres nabawiłam się problemów z układem pokarmowym. Teraz stosuje się do lekkiej diety i biorę leki na nadkwasowość.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tosia
Średniowiecze
Średniowiecze


Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 33

PostWysłany: Wto Wrz 08, 2020 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stres to nasz ogromny wróg, dlatego trzeba się nauczyć odpoczywać i ograniczać stresujące sytuacje. Nie jest to proste, ale trzeba Smile Chcecie sobie poczytać na temat zdrowia? Na portalu http://medyczna-klinika.pl jest sporo ciekawych informacji, warto zajrzeć. Aktywność fizyczna, dieta, odpoczynek... to jest niezwykle ważne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jan4437667
Renesans
Renesans


Dołączył: 23 Maj 2020
Posty: 41

PostWysłany: Sro Wrz 23, 2020 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli ktoś jest bardzo zestresowany to na przykład powinien pójść na rewelacyjny masaż w https://masazystki.org/ .Sam jak mam dużo stresu to idę na taki masaż.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sro Wrz 23, 2020 10:20    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 7 z 13
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group