Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna
Nowocześni
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przeziębienie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Zdrowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karuma
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 12 Maj 2019
Posty: 296

PostWysłany: Sro Sie 28, 2019 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam często problemy z zatokami, a jak jestem przeziębiona to wręcz umieram z bólu i z powodu dyskomfortu. Zatoki to u mnie problem dziedziczny zarówno ja jak i mój tata mamy z nimi problem. Kupuję sobie tabletki sinupret, które zawsze szybko pomagają mi się uporać z zapaleniem zatok.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sro Sie 28, 2019 15:23    Temat postu:

Powrót do góry
konwalia
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 26 Maj 2019
Posty: 266

PostWysłany: Nie Wrz 29, 2019 08:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie cierpię okresu przeziębienia, jest wtedy człowiek osłabiony i na nic nie siły i ochoty. No i trzeba się leczyć i siedzieć w domu. Ale trzeba to robić do końca https://tantumverde.pl/blog/benzydamina-nie-tylko-na-bol-gardla bo po co później mieć jakieś powikłania
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marika
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 14 Mar 2019
Posty: 1016

PostWysłany: Sob Lis 23, 2019 23:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z doświadczenia Wam powiem, że kiedy tylko łapie przeziębienie warto sięgnąć po syrop Alpikol (albo wersję Alpikol Plus), ja przetestowałam obie i jestem bardzo zadowolona.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
instamama
Oświecenie
Oświecenie


Dołączył: 22 Lis 2019
Posty: 93

PostWysłany: Czw Lut 20, 2020 08:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w sumie często korzystam z porad z portalu fonix https://www.fonix.pl/bol-uszu/jak-leczyly-nasze-babcie-czyli-domowe-sposoby-na-bol-ucha , bardzo fajny artykuł, wiele z tych metod stosowała moja babcia, na przykład syrop z czosnku albo ząbek czosnku do ucha czy też pasta z lukrecji ugotowanej w klarowanym maślę. Zawsze babcia miala jakieś tajne techniki, żeby zredukować mój ból ucha. Tego bloga podesłała mi moja znajoma laryngolog, która jest mojoą wieloletnią przyjaciółką i często zasięgam u niej porad zdrowotnych. Ogólnie produktów fonix też używam od kiedy dowiedizałam się jak nieskuteczne jest czyszczenie uszu patyczkami. Duża cześc woskowiny jest przepychana do tyłu przez patyczek przez co tylko część jest usuwana na zewnątrz, a część stopniowo kumuluje się głęboko w uchu. Warto o tym pamiętać i chociaż od czasu do czasu stosować produkty takie jak fonix , zeby dbać o zdrowie naszego ucha, poniewaz jak pewnie każdy z doświadczenia wie wszelkie bóle związane z uszami są bardzo bardzo nieprzyjemne , a w dodatku ciężko się z nimi uporać , więc lepiej działać profilaktycznie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Majka
Renesans
Renesans


Dołączył: 28 Sty 2020
Posty: 42

PostWysłany: Czw Lut 20, 2020 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mleko z miodem czosnkiem i masłem - tak samo skuteczne jak okropne w smaku Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marolka
Średniowiecze
Średniowiecze


Dołączył: 17 Sty 2019
Posty: 39

PostWysłany: Pon Lut 24, 2020 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesienią i zimą, zwłaszcza, że obecnie pogody są jakie są, to moim największym problemem jest infekcja gardła, która dość często nawraca. Nie jest to nic poważnego tylko boli mnie gardło, w dużej mierze od tego, że jest wysuszone i lekko zaczerwienione. Jakiś czas temu trafiłam na te preparaty https://conagardlo.pl/ i one faktycznie są skuteczne! Bardzo mi pomagają z bolącym gardłem i jakoś tak delikatnie chyba też je nawilżają. Jeśli to możliwe mam je zawsze przy sobie, bo nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sima
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 681

PostWysłany: Sob Mar 21, 2020 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, tak, to bardzo niemiły smak dzieciństwa. Po prostu nie znosiłam tego. Do dziś mam odruch wymiotny, jak tylko pomyślę o mleku z miodem, masłem i czosnkiem. Chyba lepiej udać się do specjalisty, na przykład pulmonologa Łódź https://www.adamantczak.pl/ Zostać porządnie przebadanym, zdiagnozowanym i mieć przepisane leki, jakie poprawią stan zdrowia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pukla123
XX-lecie Międzywojenne
XX-lecie Międzywojenne


Dołączył: 25 Maj 2019
Posty: 164

PostWysłany: Sro Kwi 08, 2020 14:20    Temat postu: Re: Przeziębienie Odpowiedz z cytatem

Evunia napisał:
No i zaczęła się ta paskudna jesienna pogoda, a razem z nią przyszły choróbska. Na dodatek dzieci zaczęły chodzić do szkół i przedszkoli, więc dodatkowo się przeziębienia posypały. odpowiedzcie jakieś sposoby na przeziębienie u dzieci, które sprawdzają się u was. Bo ja to już myślę o stawianiu baniek jak mi kiedyś mama stawiała.


u nas podobnie, katary, kaszle , przeziębnia w kółko, jeden od drugiego łapie. Aż się zastanawiam nad kupnem maseczki ochronne wielorazowe. Ostatnio wpadł mi w ręce artykuł z wytycznymi HO http://www.maseczkiochronnewielorazowe.com.pl/zalecenia-swiatowej-organizacji-zdrowia/ Noi i chyba zamowie takie maseczki dla całej rodziny. Teraz takze przy tej całej pandemii się przydadzą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zemira
Renesans
Renesans


Dołączył: 18 Lip 2019
Posty: 58

PostWysłany: Sro Maj 27, 2020 09:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kazde przeziębienie warto skonsultować z lekarzem ,nigdy nie mozemy być pewni do końca ze to tylko przeziębienie. Ja chodzę do przychodni Nasz Lekarz, tam mogę również zrobic badania czy skorzystać z pomocy specjalisty. Teraz są pewne obostrzenia z powodu pandemii, trzeba najpierw zadzwonić przed wizytą ,ale wszystko przebiega sprawnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kicałka
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 26 Mar 2018
Posty: 570

PostWysłany: Pon Sie 31, 2020 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego ja uważam, że warto zadbać o wsparcie naszego organizmu dużo wcześniej. W
naszej rodzinie stosujemy kapsułki Multilac. Warto odpowiednio wcześnie zadbać o swój
organizm.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kelly
XX-lecie Międzywojenne
XX-lecie Międzywojenne


Dołączył: 27 Sty 2020
Posty: 195

PostWysłany: Pon Lut 08, 2021 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez kilka lat regularnie dwa razy do roku przechodziłam anginę lub zapalenie ucha. Na szczęście trafiłam w końcu do doskonałego specjalisty w gabinecie https://www.laryngologwarszawaorlowscy.pl/oferta/gabinet-laryngologiczny, gdzie rozpoczęto od pobrania wymazu z gardła. Zlecono mi również szczegółowe badania krwi. Dopiero po uzyskaniu wszystkich wyników Pani doktor przystąpiła do skutecznego leczenia, dzięki któremu moje dolegliwości całkowicie ustąpiły.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rafal2221555
Antyk
Antyk


Dołączył: 12 Lut 2021
Posty: 5

PostWysłany: Pią Lut 12, 2021 08:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam ostatnio miałem przeziębienie ,ale jakoś przeżyłem. Przeziębienie to nie jest nic przyjemnego.
_________________
konopny lekarz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agatula
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 28 Maj 2018
Posty: 416

PostWysłany: Nie Lut 28, 2021 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak często zdarzają się Wam infekcje górnych dróg oddechowych ? U mnie zawsze wtedy pojawia sie też niesamowity ból gardła a to z reguły kończy się na leczeniu anginy. Dlatego zawsze staram się mieć pod ręką coś dobrego na gardło jak np tabletki neo-angin.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KarinaMa
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 05 Cze 2020
Posty: 281

PostWysłany: Sob Maj 22, 2021 09:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, to ważna rzecz. Liczy się w końcu to, byście jak najskuteczniej poradzili sobie z takimi kwestiami. Ja na pewno mogę Wam podpowiedzieć, że na stronie https://ktomalek.pl/suplementy/bol-gardla-kaszel/cs-33/1 znajdziecie bardzo cenne wsparcie w kontekście doboru odpowiednich środków poprawiających stan Waszego zdrowia. Warto z nich skorzystać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
vengerberg
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 19 Lut 2020
Posty: 398

PostWysłany: Nie Lis 28, 2021 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jeszcze stosuję aktualnie spray do nosa bo mam straszny katar i problemy z zatokami
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Nie Lis 28, 2021 15:23    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 4 z 7
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group