Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna
Nowocześni
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dom opieki czy może pomoc domowa?
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Hyde Park
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasiulka13
Wspołczesność
Wspołczesność


Dołączył: 23 Lut 2018
Posty: 228

PostWysłany: Nie Lis 25, 2018 12:01    Temat postu: Dom opieki czy może pomoc domowa? Odpowiedz z cytatem

Mam dylemat, moja mama jest już starszą osobą i potrzebuje opieki której ja jej niestety zapewnić nie mogę. Zastanawiam sie nad opiekunką albo domem seniora, co polecacie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Nie Lis 25, 2018 12:01    Temat postu:

Powrót do góry
maria30
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 27 Lis 2017
Posty: 328

PostWysłany: Nie Lis 25, 2018 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli mam być szczera to lepszym rozwiazaniem będzie dom seniora, mozesz zobaczyć sobie tutaj http://domseniora24.pl/ bardzo dobry dom opieki który ma bardzo dobre opinie. Jest tu profesjonalny personel który dba o swoich podopiecznych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
partnerka
Renesans
Renesans


Dołączył: 22 Wrz 2017
Posty: 51

PostWysłany: Nie Lis 25, 2018 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak masz watpliwości co wybrać lub jak podejść do rozmowy z osobą która miałaby być odpowiedzialna za twoją mamę to polecam Ci zapoznać sie z artykułem na temat http://goldcare.com.pl Jest to bardzo ciekawy wpis który pozwoli Ci nauczyć sie tego jak rozmawiać z osobami na to stanowisko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jacja45
Antyk
Antyk


Dołączył: 25 Lis 2018
Posty: 1

PostWysłany: Nie Lis 25, 2018 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wyobrażam sobie innej opcji niż pomoc domowa.

__

odszkodowania za błędy lekarskie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fiona45
Wspołczesność
Wspołczesność


Dołączył: 12 Wrz 2018
Posty: 208

PostWysłany: Wto Sty 29, 2019 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że dom seniora najlepiej sprawdzi się pod wieloma względami. Wiele osób szuka ciekawych propozycji i je znajduje . Osobiście bym starała jakoś to wszystko pogodzić, ale nie raz się nie da.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lodzio09
Antyk
Antyk


Dołączył: 29 Sty 2019
Posty: 4

PostWysłany: Wto Sty 29, 2019 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lepiej znaleźć jakąś zaufaną osobę, która będzie przychodzić do mieszkania starszej pani lub pana i pomagać na miejscu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
filipinka888
Średniowiecze
Średniowiecze


Dołączył: 29 Wrz 2018
Posty: 36

PostWysłany: Sob Lut 23, 2019 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie jest tak do końca dobrze z tą opieką w domu. Nie raz same osoby starsze chcą ulżyć i chcą iść do domu seniora. Ja ostatnio dobrą propozycję widziałam na http://domseniora24.pl . Nie ukrywam, że ten dom seniora ma wiele plusów z tego co pisze, a więc może warto tam zajrzeć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adrian123
Średniowiecze
Średniowiecze


Dołączył: 23 Lis 2018
Posty: 37

PostWysłany: Sob Paź 26, 2019 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację, zwłaszcza w sytuacjach gdzie potrzebna jest np. rehabilitacja. Warto przy wyborze domu seniora kierować się opiniami, w rejonie Gdańska tutaj http://goldental.pl/ można znaleźć bezpieczne miejsce, gdzie można godnie żyć i wracać do sprawności
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zuzka
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 07 Lut 2018
Posty: 479

PostWysłany: Nie Lis 03, 2019 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyjaźń k/Gdańska to piękna okolica, taki dom jak Goldental to spełnienie marzeń nie tylko seniora. Poza tym maja tam świetna opiekę, atmosfera iście rodzinna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tereskao
XX-lecie Międzywojenne
XX-lecie Międzywojenne


Dołączył: 22 Lis 2018
Posty: 187

PostWysłany: Wto Lis 05, 2019 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłam Goldental na Facebooku i rzeczywiście mnóstwo wydarzeń jest u nich, pokazują na bieżąco, co tam się dzieje a zadowoleni mieszkańcy to chyba największa radość. Gdybym musiała, to pewnie u nich bym szukała pomocy w opiece nad osobą starszą - prawie jak w domu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Henson
Antyk
Antyk


Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 4

PostWysłany: Wto Lis 05, 2019 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomoc domowa jest znacznie lepszą opcją, ale to zależy od stanu osoby starszej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adrian123
Średniowiecze
Średniowiecze


Dołączył: 23 Lis 2018
Posty: 37

PostWysłany: Pią Lis 15, 2019 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie do końca się zgodzę - w Takich placówkach jak wspomniany Goldental który tez poznałam masz zapewniona dla seniora stałą opiekę, możliwość badań i konsultacji w razie potrzeby, personel ma seniora na oku i wie, kiedy wymagana jest specjalistyczna pomoc. Tam ma godne warunki bytowe i wiele atrakcji. Do tego rehabilitacja - tego nie zapewni pomoc domowa. Ta ograniczy sie do zakupów i sprzątania, ewentualnie spaceru od czasu do czasu. A gdzie wiedza i praktyka?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zuzka
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 07 Lut 2018
Posty: 479

PostWysłany: Czw Lis 21, 2019 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach nie można myśleć jak w średniowieczu. osoba starsza wymagająca opieki będzie w takim domu jak Goldental wiele bardziej bezpieczna, zadbają o jej zdrowie i samopoczucie. Czy przeciwnicy takich rozwiązań zajmują się osobami starszymi osobiście? Czy płaca nie wiadomo komu i ile? W takim miejscu jak Przyjaźń personel jest wręcz stworzony do takiej pracy, często ciężkiej ale i często przyjemnej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wieniawka
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 631

PostWysłany: Wto Lut 25, 2020 07:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli o Warszawę chodzi to ja mogę polecić miejsce http://domseniora24.pl/ - tutaj starsze osoby mają najlepszą opiekę. Całodobowa opieka medyczna dla osób przewlekle chorych. Wizyty lekarzy odbywają się w przyjemnej atmosferze. Każdy pacjent traktowany jest indywidualnie i zainteresowaniem. Warto zainteresować się tym miejscem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karuma
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 12 Maj 2019
Posty: 296

PostWysłany: Pon Sie 10, 2020 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem zdecydowanie lepiej wynająć opiekunkę niż oddać osobę starszą do domu opieki. W Polsce nie jest to zbyt popularne jednak na zachodzie to zajęcie jest coraz bardziej popularne. Sama mam pod opieką osobą chorą na konkretną chorobę. Wiele na jej temat znalazłam na stronie https://care4you24.eu/opieka-nad-osoba-z-choroba-parkinsona/ . Takie wiadomości naprawdę się przydają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pon Sie 10, 2020 15:47    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Hyde Park Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group