Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna
Nowocześni
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Stres
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Zdrowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Norka
admin
admin


Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 190
Skąd: Toruń

PostWysłany: Wto Lip 17, 2007 11:40    Temat postu: Stres Odpowiedz z cytatem

Jak radzicie sobie ze stresem? Ja muszę przyznać, że bardzo stresują mnie rozne sytuacje związane z moim zyciem zawodowym, rozne projekty, spotkania, no i ta niewyobrazalna presja czasu. Zawsze trzeba zdazyc, nie ma łatwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Wto Lip 17, 2007 11:40    Temat postu:

Powrót do góry
calinex
Antyk
Antyk


Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 2

PostWysłany: Sro Sie 10, 2016 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spotykaj się z przyjaciółmi

Mimo nawału zajęć znajdź na to czas. Zima jest świetnym okresem na towarzyskie spotkania. Zorganizuj jakiś babski wieczór. Jeśli nawet wszystkie trochę ponarzekacie, będzie to naprawdę świetna grupowa terapia. A może któraś z przyjaciółek wspomoże cię swoją radą?
_________________
sprzątanie biur w Łodzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
romus
Antyk
Antyk


Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 1

PostWysłany: Sro Sie 31, 2016 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja odstresowuje sie jazda na motorze po bocznych drogach pozamiejskich Smile
_________________
skrzydla.net.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ploniger
Antyk
Antyk


Dołączył: 06 Sty 2017
Posty: 5

PostWysłany: Sob Sty 07, 2017 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odpoczywaj, gdy jesteś zmęczona
Naucz rodzinę, że masz do tego prawo. Zrób sobie maseczkę odżywczą na twarz i relaksującą kąpiel z dodatkiem aromatycznych olejków. Poleż w pachnącej ziołami wodzie (nie dłużej niż 15 minut), słuchając lubianej muzyki. Kąpiel rozluźni mięśnie, podziała kojąco na nerwy.
_________________
rehabilitacja barku metodą ARPwave
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Olida
Średniowiecze
Średniowiecze


Dołączył: 28 Cze 2017
Posty: 29

PostWysłany: Sob Paź 07, 2017 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łatwo mówić naucz rodzinę, gdy całe życie było inaczej. Nie umiałam im tego wytłumaczyć. Pomogła mi rozmowa z terapeutką z http://bezproblemowo.com Ona prowadzi porady przez Internet. Nie musiałam wychodzić z domu i tłumaczyć się dokąd idę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rozwojowa
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 11 Paź 2017
Posty: 503

PostWysłany: Pią Paź 27, 2017 08:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stres na pewno nie jest wskazany w ciąży. Jak sobie z nim radzicie? Ja staram się czytać w takich sytuacjach o tym, co się dzieje teraz z maluchem, jak powinnam o siebie dbać, a czego unikać. Teraz jestem w 16 tygodniu ciąży. Smile Dziecko rośnie jak na drożdżach i brzuch też. Czytam sobie tutaj https://www.babyboom.pl/ciaza/kalendarz_ciazy/16_tydzien.html co się dzieje z maluchem teraz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dczkix1
Antyk
Antyk


Dołączył: 19 Lis 2017
Posty: 4

PostWysłany: Pon Lis 20, 2017 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zmień swój sposób myślenia o stresie
To metoda przedstawiona na jednej z konferencji naukowych TED przez zajmującą się psychologią zdrowia Kelly McGonigal. Jak powiedziała w swoim wystąpieniu, zgodnie z najnowszymi badaniami stres może być bardzo szkodliwy, między innymi podnosić ryzyko śmierci o 43 proc., ale tylko w przypadku tych osób, które wierzą, że stres im szkodzi. Dlatego też sama zmiana myślenia o stresie może przekształcić reakcje naszego ciała w takie, które nie paraliżują czy deprymują, ale pomagają nam.
_________________
brązowe soczewki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maciek19
Antyk
Antyk


Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 5
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro Lis 29, 2017 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie jest za bardzo mój temat w związku z czym nie jestem w stanie pomóc w tym obszarze tematycznym...
_________________
Panie Ptaku Nakręcaczu, nawet ja to rozumiem. Dlaczego pan tego nie pojmuje?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina077
Barok
Barok


Dołączył: 27 Lis 2017
Posty: 76

PostWysłany: Czw Lis 30, 2017 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Również uważam, że pomimo życia w ciągłym stresie trzeba znaleźć czas na to, żeby sie trochę wyluzować. Nie chcemy w końcu doprowadzić się stresem i nerwami do poważnych chorób (jak np. http://dbamoserce.pl/choroby-ukladu-krazenia/). Trzeba znaleźć trochę spokoju i ukojenia dla swoich nerwów. Może w tym bardzo pomóc medytacja czy joga. Sama w chwilach stresu zwykle chodzę na długie spacery lub przejażdżki rowerowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jarecka
Barok
Barok


Dołączył: 13 Lip 2017
Posty: 64

PostWysłany: Pon Sty 15, 2018 01:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem doskonale na stres robi dobry tajski rozluźniający masaż. W Warszawie, w salonach Thaisun http://www.thaisun.pl/pl/masaze/masaz-rozluzniajacy/ profesjonalne masaże orientalne oraz zabiegi SPA wykonują wysoko wykwalifikowane i doświadczonych masażystki z Tajlandii, które zdobywały wiedzę i umiejętności w świątyni Wat Pho w Bangkoku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jjusti18
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 28 Cze 2017
Posty: 1239

PostWysłany: Sro Sty 31, 2018 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem warto poruszyć tutaj temat produktywności. Każdy z nas ma na głowie mnóstwo spraw i czasami już jakość wykonywanej pracy obniża się, stajemy się mniej kreatywni itp. Jak to zmienić? Dowiecie się tutaj http://bizneswiki.pl/jak-byc-produktywnym-na-co-dzien/ . Artykuł ten zawiera informacje jak stać się produktywnym, jest tam naprawdę wiele fajnych wskazówek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agatte
Renesans
Renesans


Dołączył: 03 Wrz 2017
Posty: 52

PostWysłany: Pon Lut 05, 2018 00:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś miałam tak, że ciągle bolał mnie brzuch ze stresu. Dochodziły też do tego rozwolnienia. Na szczęście teraz już się tak bardzo nie stresuję. To była jednak długa droga.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Evunia
Renesans
Renesans


Dołączył: 03 Wrz 2017
Posty: 47

PostWysłany: Pon Lut 05, 2018 01:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi zawsze na ból brzucha pomaga no spa, na różne bóle brzucha. Wiadomo jednak, że samo niwelowanie bólu nie załatwia sprawy. Z jednej strony najlepiej byłoby zlikwidować źródło stresu. Z kolei z drugiej strony stres zawsze będzie nam towarzyszył, więc najlepiej byłoby nauczyć się radzić sobie ze stresem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Vikki
Średniowiecze
Średniowiecze


Dołączył: 03 Wrz 2017
Posty: 40

PostWysłany: Wto Lut 06, 2018 03:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem dla zredukowania stresu bardzo dobre jest jakieś hobby, małe przyjemności, chwila czasu dla siebie, relaks przy czymś, co się lubi. Może zainteresuje Cię fotografia? Ja lubię sobie czasem popstrykać zdjęcia. Tu znajdziesz porady fotograficzne dla początkujących http://drytac.pl/porady-fotograficzne-dobry-poczatek/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tommo
Oświecenie
Oświecenie


Dołączył: 21 Wrz 2017
Posty: 94

PostWysłany: Wto Lut 06, 2018 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja ot jak mam stres to siadam przed tv i oglądam cos fajnego, zazwyczaj komedie, odkąd wykupiłam swoj pakiet u upc https://www.upc.pl/pakiety/internet-telewizja/happy-home-select-120/ Dzięki któremu większość czasu spędzam ogladajac filmy i seriale, to nie rozmyślam tyle i się nie stresuję Smile to moj sposob na relaks Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Wto Lut 06, 2018 18:09    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 1 z 13
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group