Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna
Nowocześni
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dobry psycholog
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Moja rodzina
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NataliaPokonajLek
Antyk
Antyk


Dołączył: 01 Wrz 2019
Posty: 2

PostWysłany: Nie Wrz 01, 2019 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ze znalezieniem dobrego psychologa jest jak ze znalezieniem każdego innego dobrego specjalisty.
I niestety również tutaj może trafić na psychologa dobrego, średniego, bardzo słabego albo wyjątkowo dobrego.

Jako psycholog mogę polecić następujące sposób postępowania, który zaoszczędzi czas i pieniądze poszukujących:

1. Określenie czego szukamy, czyli głównie co nam dolega i jakiego rodzaju problemy podejrzewamy (np. jednym z najczęstszych problemów, z którymi zgłaszamy się do psychologa w Polsce to nerwica lękowa w różnych postaciach - polecam sprawdzić czy te z czym się zmagasz to nie objawy nerwicy lękowej, które przybierają bardzo różną postać)

2. Zweryfikowanie czy szukamy psychologa, psychiatrę czy psychoterapeutę - każda z tych profesji to inne uprawnienia, metody i warto wiedzieć kiedy skorzystanie z ich pomocy przyniesie największe efekty

3. Wybranie odpowiedniej szkoły psychoterapii (jeśli wybraliśmy tę formę pomocy). Różne szkoły/podejścia to zupełnie inny styl pracy, stosowane techniki, czas trwania terapii i jej skuteczność. Mogę polecić psychoterapię poznawczo-behawioralną, bo ma udokumentowaną skuteczność

Życzę powodzenia w znalezieniu właściwej osoby
pozdrawiam
Natalia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Nie Wrz 01, 2019 15:10    Temat postu:

Powrót do góry
Witex
Antyk
Antyk


Dołączył: 01 Wrz 2019
Posty: 4

PostWysłany: Nie Wrz 01, 2019 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Psycholog to lekarz jak każdy inny, nie ma co się wyśmiewać z ludzi, którzy chodzą do psychologa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NataliaPokonajLek
Antyk
Antyk


Dołączył: 01 Wrz 2019
Posty: 2

PostWysłany: Nie Wrz 01, 2019 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witex napisał:
Psycholog to lekarz jak każdy inny, nie ma co się wyśmiewać z ludzi, którzy chodzą do psychologa.


Witex,

psycholog nie jest lekarzem. Lekarzem jest psychiatra.
No chyba, że lekarz psychiatra skończył studia psychologiczne Smile

pozdrawiam
Natalia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Milosz5
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 08 Lis 2018
Posty: 741

PostWysłany: Pią Wrz 20, 2019 16:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale przecież to zaden wstyd!

Ostatnio zmieniony przez Milosz5 dnia Pią Sie 12, 2022 13:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hamilton
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 19 Wrz 2019
Posty: 285

PostWysłany: Pon Wrz 23, 2019 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Psycholog pomoże w różnych problemach i także w walce z nałogami i uzależnieniami. W klinice PsychoMedic w Łodzi można skorzystać z pomocy specjalistów. Szybko powiedzą, jak zacząć normalnie żyć. Warto się umówić na konsultację.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mannia
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 30 Wrz 2019
Posty: 357

PostWysłany: Wto Paź 08, 2019 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdemu może przydać się pomoc psychologa. Zdarzają się kłopoty, z którymi nie każdy będzie w stanie sobie poradzić. Uporałam się z kłopotami dzięki wsparciu psycholog Masłowskiej www.psycholog-opole-maslankowska.pl z Opola. Te porady okazały się bardzo przydatne!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mannia
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 30 Wrz 2019
Posty: 357

PostWysłany: Wto Gru 17, 2019 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może psychiatra? Specjalista tego typu mógłby się okazać równie skuteczny. Najważniejsze to skonfrontować się z prawdziwym specjalistą, który nam pomoże. Może https://filipowskipsychiatra.pl/ ? Moja siostra korzystała z jego porad i wsparcia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
werka2
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 01 Cze 2018
Posty: 556

PostWysłany: Sro Cze 03, 2020 07:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam za sobą prawie roczna psychoterapie... wiem to kawal czasu ale ja akurat potrzebowalam tyle czasu by stanac na nogi i zaczac od nowa, tym razem juz normalnie funkcjonowac. stres jest bardzo destrukcyjny i u mnie dal sie we znaki praktczynie w kazdej dziedzinie zycia... gdyby nie pomoc specjalisty pewnie do dzis nie dawalabym sobie rady z najbardziej blahymi problemami zycia codziennego. najwazniejsze to otworzyc sie na pomoc, dac sobie czas i zaudfac specjaliscie. ja korzystalam z pomocy psychoteraputów z poradni Rymkiewicz System z Wroicławia ( https://olgarymkiewicz.pl/oferta/psychoterapeuta-i-psychoterapia-wroclaw/#psychoterapeuta-psycholog). istnieje mozliwosc spotkania w poradni lub online.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jjusti18
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 28 Cze 2017
Posty: 1245

PostWysłany: Pon Wrz 14, 2020 09:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy ktoś z was wie coś na temat psycholog warszawa, który pracuje w Poradni Harmonia https://poradnia-harmonia.pl/psycholog-warszawa/ ? Właśnie szukam dla znajomych dobrego psychologa, ponieważ mają oni problem ze synem. Chciałam im pomóc, ponieważ sporo mają na głowie rzeczy i znaleźć dobrego psychologa. A znalazłam właśnie tą poradnię. Zastanawiam się czy im nie polecić ją? Co wy na to?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Markoss
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 15 Wrz 2020
Posty: 795

PostWysłany: Czw Lis 19, 2020 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety czasami nagromadzenie problemów związanych ze zdrowiem, bliskimi, pracą zawodową itd. może niestety niezbyt dobrze odbić się na naszym zdrowiu fizycznym, jak i psychicznym. Ja nie tak dawno byłem właśnie w takim momencie, kiedy kompletnie straciłem chęci do działania i zmian. Jednak znajomi przekonali mnie do psychoterapii i tak trafiłem w Lublinie do SmartHeart https://www.smart-heart.pl/ z pomocą których udaje mi się powoli przepracować kolejne problemy i wychodzić z tego dołka. Czasami nie wszystko możemy zmienić sami i takie wsparcie bardzo się przydaje. Pozdrawiam i oby się poukładało!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
recognised
Renesans
Renesans


Dołączył: 24 Sie 2020
Posty: 43

PostWysłany: Pią Lis 20, 2020 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o psychologa dziecięcego to od siebie mogę dać kontakt do super specjalistów w tej dziedzinie - http://www.centrumslowo.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
platus
Antyk
Antyk


Dołączył: 20 Lis 2020
Posty: 3
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią Lis 20, 2020 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z dziećmi to zacznijmy od siebie przede wszystkim. Poświęcajmy im więcej czasu, to nie będzie koniecznym chodzenie do psychologa czy terapeuty. Polecam terapię naturą, spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Wilderness Therapy to metoda stosowana na całym świecie, często wykorzystywana w pracy z osobami uzależnionymi ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skorzystać z ich dobrodziejstw profilaktycznie. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Verka32
Barok
Barok


Dołączył: 11 Gru 2018
Posty: 64

PostWysłany: Sob Gru 19, 2020 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalezienie dobrego psychologa nie jest łatwe. Ja szukając odpowiedniego gabinetu kierowałam się nie tylko opiniami bliskich znajomych, lecz także informacjami na temat konkretnych gabinetów. Zdecydowałam się podjąć terapię w formie wideokonsultacji w klinice https://psychomedic.online/ i jestem zadowolona z wyboru. Czułam się bardzo komfortowo podczas spotkania online w swoim domu. Pomogło mi to pokonać stres i otworzyć się przed specjalistą. Pomimo tego, że na początku nie byłam przekonana do tej formy terapii, uważam że jest to świetna opcja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kelly
XX-lecie Międzywojenne
XX-lecie Międzywojenne


Dołączył: 27 Sty 2020
Posty: 195

PostWysłany: Pon Sty 25, 2021 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja potrzebowałam pomocy psychologicznej zarówno dla siebie, jak i córki, która po przeszczepie serca całkowicie się załamała. Udało mi się trafić do wspaniałego instytutu http://www.instytutrecognition.pl/, gdzie oprócz rehabilitacji, mogłyśmy liczyć na terapeutyczną pomoc. Dobrze, że są takie ośrodki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KarinaMa
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 05 Cze 2020
Posty: 281

PostWysłany: Czw Lut 25, 2021 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najważniejsze to dobrze zastanowić się nad tym, w jaki sposób moglibyście poprawić swoje samopoczucie i najszybciej wrócić do formy. Wiem, że bardzo korzystne wsparcie w tym aspekcie możecie uzyskać między innymi w takich poradniach jak Psychomedic, dlatego też warto tam zajrzeć. W https://psychomedic.pl/psychiatra-katowice/ znajdziesz informacje kontaktowe, więc dzwoń śmiało. Przyjmują przez 7 dni w tygodniu, co jest dużym ułatwieniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Czw Lut 25, 2021 11:59    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Moja rodzina Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group