Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna
Nowocześni
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nasze Pociechy
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Moja rodzina
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Norka
admin
admin


Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 190
Skąd: Toruń

PostWysłany: Sro Maj 30, 2007 16:22    Temat postu: Nasze Pociechy Odpowiedz z cytatem

Masz Dziecko? Koniecznie opowiedz nam o Twoim szkrabie:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Sro Maj 30, 2007 16:22    Temat postu:

Powrót do góry
Martyna
Antyk
Antyk


Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 16

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja niestety nie mam dzieci, ale czuje juz tzw. tykający zegar biologiczny i kto wie może jak bardziej się postaram to niebawem będę mamusiąSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Norka
admin
admin


Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 190
Skąd: Toruń

PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile Ja bronię się wszelkimi dostępnymi sposobami żeby nie być mamusią za wcześnie. Chciałabym być mamą ale za parę lat, kiedy będę mogła świadomie planować macierzynstwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Zaira
Barok
Barok


Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 71

PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też kiedyś nad tym myślałam,nad "nie posiadaniem dzieci".Na chwilę obecną nie wiem,czy chciałabym mieć je w przyszłości ,czy nie,natomiast wolę zapobiegać najpierw a potem przyjdzie czas na zastanawianie się.Jeśli do tego dojrzeję,to pewnie odezwie się we mnie instynkt macierzyński,choć całkiem możliwe,że może tak nie być .W naturze zdarzają się różne wynaturzenia,więc niczego wykluczyć nie mogę Wink
_________________
Szczęście jest jak motyl: kiedy usiłujesz je złapać, zawsze wymyka ci się z rąk. Ale jeśli cichutko usiądziesz, to może samo do ciebie przyleci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Norka
admin
admin


Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 190
Skąd: Toruń

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 09:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I to mi się właśnie podoba w dzisiejszych czasach, że kobieta ma prawo sama zadecydować czy chce czy nie chce mieć dzieci. Przecież kobiety kiedyś były zmuszane do rodzenia i wychowyania dzieci. a to tylko dlatego że rzekomo kobiety zostały swtorzone do tylko tych czynności.

ilona podziwiam cię, że otwarcie się przyznajesz do tego że nie chcesz mieć dzieci:) buzial dla Ciebie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Norka
admin
admin


Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 190
Skąd: Toruń

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie nazwałabym tego wynaturzeniem, tylko swiadomą decyzjąSmile jeśli nie czujesz tego"momentu" na posiadanie dziecka... to po co mieć na siłę? bo co bo tak wypada?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Zaira
Barok
Barok


Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 71

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może za ostre słowo,jesli uraziłam to przepraszam-nieświadomie.Oczywiście,po co się katować czymś co nam nie pasuje,czymś co nie jest naszym przeznaczeniem.Chciałam tylko podkreślić,że społeczeństwo często ni eprzyjmuje takich decyzji sądząc to za "nienormalne",gdzie definicja "normalności"jest względna.Tylko nadal istnieje taki stereotyp,że jak kobieta to musi mieć dziecko,bo tak "natura działa".Popieram świadomy wybór! Wink To takie wyzwoleńcze!
_________________
Szczęście jest jak motyl: kiedy usiłujesz je złapać, zawsze wymyka ci się z rąk. Ale jeśli cichutko usiądziesz, to może samo do ciebie przyleci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zaira
Barok
Barok


Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 71

PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kamień spadł mi z serca Ilonko Very Happy Wink :*
_________________
Szczęście jest jak motyl: kiedy usiłujesz je złapać, zawsze wymyka ci się z rąk. Ale jeśli cichutko usiądziesz, to może samo do ciebie przyleci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Norka
admin
admin


Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 190
Skąd: Toruń

PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smiać mi się chciało, bo ostatnio byłam w rodzinnych stronach, a że przytyło mi się trochę ( i na brzuchu najbardziej widać, taką mam głupią skłonność)to poszły ploty w eter że jestem w ciązy, i na pytania bezposrednie do mnie czy jestem mowiłam że nie, i że jak będe to oczywiście powiadomię. I co byłam niecałe dwa tygodnie temu z moim facetem ( zaznaczam że nie pierwszy już raz) i mpj chrzesny oczekiwał że my na slub bedziemy prosić!! żebyście widzieli ich minę jak patrzyli na moj brzuch, ktory stał się całkowicie płaski. No i teraz zachodzą w głowię, gdzie ta ciąza?? Więc kochane forumowiczki czy to czasem nie jest tak, że bliscy wrecz oczekują od nas rodzenia dzieci?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tradycyjny Facet
Średniowiecze
Średniowiecze


Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 39

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie tylko dzieci... Wynika to może z tego podświadomego instynktu rodziny do zachowania ciągłości rodu?

Co do mnie to młokos jeszcze jestem i nie dzieci mi w głowie ale jak znajdę tę z którą bym chciał je mieć i przyjdzie na to czas to pragnę takiej gromadki. Moze to dlatego, że jest nas kilkoro rodzeństwa i uważam to za fajny układ.

Rozumiem, że nie decydujecie się na dziecko bo nie czujecie w sobie tego matczynego pierwiastka, to zrozumiałe. Najlepsze rodzicielstwo to świadome rodzicielstwo a nie służba dla idei. Co sądzicie jednak o tych kobietach co na siłę tłumią w sobie instynkt macieżyński dla kariery, ucieczki przedobowiązkami itp. Dla mnie to jest tragiczne gdy kobieta zmuszona jest do działania wbrew swemu wewnętrznemu pragnieniu przez czynniki zewnętrzne tj. sytuacja materialna, partner... Moim zdaniem trzeba robić to co się czuje, niezależnie od innych, tak jak Wy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Norka
admin
admin


Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 190
Skąd: Toruń

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Tobą Tradycyjny ale niekiedy kobiety są zmuszane do tego zeby miec dzieci. Ja przyznaję sie otwarcie i bez bicia że nawet jakbym miała warunki do tego zeby miec dziecko, to czuje sie jeszcze za wielką zyciową egoistką bo chce inwestować w siebie, chce podrozowac, a wiadomo ze jak sie pojawia dziecko to ta beztroskosc znika, ale i pojawiają się inne priorytety Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mirka34
Młoda Polska
Młoda Polska


Dołączył: 22 Wrz 2017
Posty: 147

PostWysłany: Pon Paź 02, 2017 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja dziewczynka miała ostatnio małe przyjęcie, zjechała się cała rodzina, bo nie wszyscy mieli okazję ją zobaczyć od razu po urodzeniu, więc teraz po pół roku właściwe zarówno dalsza jak i bliższa rodzina mogła się spotkać i super to wyszło.

Ostatnio zmieniony przez Mirka34 dnia Pią Sie 12, 2022 14:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tatjana
Wspołczesność
Wspołczesność


Dołączył: 23 Lip 2017
Posty: 233

PostWysłany: Czw Paź 05, 2017 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście nie jestem zwolenniczką wręczania dziecku kolejnych, często bardzo drogich prezentów. Natomiast często zabieram swoją pociechę do takich miejsc jak park linowy w Lublinie , gdzie to dziecko nie tylko może świetnie, a zarazem aktywnie się bawić, ale też uczestniczyć w wielu ciekawych zajęciach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arkadiusz1
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 20 Wrz 2017
Posty: 801

PostWysłany: Sro Paź 18, 2017 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto podejść do tematu konkretnie i pomyśleć o tym już teraz.

Ostatnio zmieniony przez Arkadiusz1 dnia Pon Sie 08, 2022 13:24, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rozwojowa
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 11 Paź 2017
Posty: 503

PostWysłany: Nie Paź 22, 2017 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochane, ja często sobie czytam o dzieciach, rodzinie. Super jest ta strona https://www.tatento.pl/aa/80/wychowanie-dziecka. Lubicie też takie artykuły? Ostatnio wyczytałam o problemach z alergią. Naprawdę fajne rady.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Nie Paź 22, 2017 19:24    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Moja rodzina Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group