Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna
Nowocześni
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Słabe stawy
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Zdrowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
warita
Antyk
Antyk


Dołączył: 04 Kwi 2017
Posty: 1

PostWysłany: Wto Kwi 04, 2017 13:16    Temat postu: Słabe stawy Odpowiedz z cytatem

Możecie polecić coś na wzmocnienie stawów?
Wczoraj po bardzo długiej przerwie byłem pograć w piłkę i odczuwam bóle w stawach skokowych.
_________________
Zobacz co warto zastosować przeciw zmarszczkom mimicznym i czołowym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Wto Kwi 04, 2017 13:16    Temat postu:

Powrót do góry
lifusmax
Antyk
Antyk


Dołączył: 13 Kwi 2017
Posty: 3

PostWysłany: Nie Kwi 16, 2017 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Staw jest miejscem, w którym jedna kość porusza się względem drugiej. Dwie kości połączone są więzadłami. Więzadła są podobne do elastycznych linek: utrzymują kości na swoim miejscu, podczas gdy mięśnie wydłużają się i skracają, aby umożliwić ruchy w stawie.

Chrząstka pokrywająca kość w obrębie stawu zapobiega bezpośredniemu ocieraniu się kości jednej o drugą. Sprzyja to prawidłowej pracy stawu.
Staw jest otoczony torebką stawową a przestrzeń w tej torebce (jama stawowa) zawiera płyn maziowy.

Płyn ten dostarcza składników odżywczych do stawu i chrząstki i jest produkowany przez błonę maziową, która wyściela jamę stawową.
Powyżej wymienione elementy stawu najczęściej ulegają uszkodzeniu (uraz, zapalenie itp.). W zależności od rodzaju choroby, może ona trwać przez wiele lat lub tylko przez kilka miesięcy, a następnie ulec poprawie samoistnie lub w wyniku leczenia. W początkowych stadiach choroby jest bardzo trudno określić, jaki będzie miała przebieg.
_________________
biuro księgowe Służew
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
munka
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 746

PostWysłany: Czw Kwi 27, 2017 08:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na wzmocnienie stawów dobrze robią suplementy i ćwiczenia, ale jeśli masz problem w wyniku jakiejś kontuzji to tylko rehabilitacja pozostaje. Możesz skorzystać z tej samej z której korzystają sportowcy w Natural Medical bo mają tam nowe urządzenie viofor do magnetoterapii
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Olida
Średniowiecze
Średniowiecze


Dołączył: 28 Cze 2017
Posty: 29

PostWysłany: Sob Paź 07, 2017 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację, jednak sądzę, że Twoimi działaniami powinien pokierować lekarz ortopeda. Niech on oceni co należy robić, żeby było najlepiej. Miałam niedawno poważny problem z lewym kolanem. Pomógł mi ortopeda z http://evimed.com.pl/ortopedia/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arkadiusz1
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 20 Wrz 2017
Posty: 801

PostWysłany: Pią Paź 13, 2017 09:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Normalna sprawa.

Ostatnio zmieniony przez Arkadiusz1 dnia Pon Sie 08, 2022 13:25, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MaryAnn84
Renesans
Renesans


Dołączył: 12 Paź 2017
Posty: 43

PostWysłany: Sro Paź 18, 2017 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro odczuwasz bóle to faktycznie trzeba podjąć niezbędne działania, żeby nie nabawić się kontuzji. Tutaj: http://ruszajpozdrowie.pl/dbaj-o-stawy/ znajdziesz całą masę porad odnośnie tego jak dbać o swoje stawy i jak je pielęgnować żeby były w dobrej kondycji. A w razie wątpliwości, lub kiedy dolegliwości nie miną warto udać się do specjalisty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mautka
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 15 Lis 2017
Posty: 580

PostWysłany: Sro Lis 22, 2017 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie rehabilitacja to podstawa, no i wizyta u ortopedy też nie zaszkodzi. W Krakowie jakby ktoś z Was szukał rehabilitacji to najlepsze są gabinety G&R , państw Więcków. Mają w Krakowie kilka punktów z gabinetami rehabilitacyjnymi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek19
Antyk
Antyk


Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 5
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro Lis 29, 2017 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm.... A może lepiej zostawić ten temat specjaliście? Moim zdaniem to jest dość dobre rozwiązanie Wink
_________________
Panie Ptaku Nakręcaczu, nawet ja to rozumiem. Dlaczego pan tego nie pojmuje?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Balbina077
Barok
Barok


Dołączył: 27 Lis 2017
Posty: 76

PostWysłany: Sro Lis 29, 2017 23:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra rehabilitacja może być naprawdę skuteczna w przypadku różnego rodzaju schorzeń układu ruchu. Tutaj - https://www.tourmedica.pl/ znajdziecie dobrych specjalistów w tej dziedzinie. Odpowiednia osoba może naprawdę zdziałać cuda. Szczególnie to się sprawdza po wszelkiego typu urazach mechanicznych albo operacjach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rozwojowa
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 11 Paź 2017
Posty: 503

PostWysłany: Nie Sty 28, 2018 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niekiedy rehabilitacja może bardzo pomóc. W Krakowie można skorzystać z pomocy tych specjalistów http://www.rehabilitacje.org/ Mają oni spore doświadczenie. Rehabilitują na nowoczesnym sprzęcie, więc szybko można pozbyć się bólu i kontuzji. W razie potrzeby warto się do nich udać i skorzystać z takiej rehabilitacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tatjana
Wspołczesność
Wspołczesność


Dołączył: 23 Lip 2017
Posty: 233

PostWysłany: Czw Lut 22, 2018 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyczyny słabych stawów może być wiele. Jeżeli jednak nie wchodzą w grę tutaj kwestie chorobowe, na pewno dobrym pomysłem będzie też zwiększenie aktywności. Można też wybrać się na masaż, np. tajski w thaisun http://www.thaisun.pl/pl . Jest tam dostępna nawet taka opcja jak masaż sportowy i bez wątpienia pomoże nam on w walce o zdrowe i mocne stawy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Polina
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 10 Lis 2017
Posty: 293

PostWysłany: Nie Lut 25, 2018 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słabe stawy to przekleństwo. U mnie to chyba rodzinne bo ja co chwilę mam problem ze stawami kolanowymi. Ostatnio byłam u fizjoterapeuty, który wykonywał mi zabiegi ultradźwiękami. Zabieg prosty i bezbolesny a efekt praktycznie odczułam natychmiast. Zastanawiam się nad kupnem aparatu do ultradźwięków https://www.bardomed.pl/17-aparaty-do-ultradzwiekow do użytku domowego. Regularne wykonywanie zabiegu wzmacnia stawy i przyspiesza ich regenerację.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maria30
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 27 Lis 2017
Posty: 328

PostWysłany: Pią Maj 18, 2018 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może masz w kościach za mało żelaza i rzuca Ci się na stawy. Jeżeli tak jest to powinnaś udać się do dietetyka https://ranking.abczdrowie.pl/s/ortopeda/wroclaw aby ułożył Ci specjalną dietę która wzmocni kości i stawy. Nie zawsze problemy z kośćmi konczą się na rehabilitacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fitnesswoman
Antyk
Antyk


Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 3

PostWysłany: Sro Cze 13, 2018 08:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam suplement diety Flexit Drink - mnie szybko postawił na nogi, a po wielu latach prowadzenia zajęć fitness na siłowni zaczynały mi mocno dokuczać bóle głównie w kolanach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka13
Wspołczesność
Wspołczesność


Dołączył: 23 Lut 2018
Posty: 228

PostWysłany: Sob Cze 16, 2018 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stawy mogą mieć złe smarowanie, lub może być w nich mało kolagenu. Warto to sprawdzić na badaniach tutaj https://www.helimed.pl/uslugi/diagnostyka-sportowa/ Sportowcy gdy mają problem z stawami bardzo latwo ulegają kontuzji, jeżeli nie chcecie podzielić takiego losu to lepiej to sprawdzcie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sob Cze 16, 2018 15:17    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 1 z 10
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group