Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna
Nowocześni
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

antykoncepcja
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Antykoncepcja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Norka
admin
admin


Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 190
Skąd: Toruń

PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 12:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja biorę Yaśmin i jestem bardzo zadowolona:) wreszcie skonczyly się problemy z nieregularnymi miesiączkami, ktore doprowadzały mnie do straszliwych nerwów. Teraz czuję się wysmienicie, cera mi się poprawiła, i mogę cieszyć się bliskością z moim partnerem Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Wto Cze 05, 2007 12:05    Temat postu:

Powrót do góry
Zaira
Barok
Barok


Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 71

PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A właśnie jak to jest z tymi tabletkami.Czy lekarz może je przepisac od razu czy trzeba najpierw wykonać serię jakichś żmudnych badań?Jeśli tak to ile one trwają?i jakie to muszą byc badania? Wink
_________________
Szczęście jest jak motyl: kiedy usiłujesz je złapać, zawsze wymyka ci się z rąk. Ale jeśli cichutko usiądziesz, to może samo do ciebie przyleci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Norka
admin
admin


Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 190
Skąd: Toruń

PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dostałam receptę po serii badan u lekarza, wiadomo jakich jak normalnie u ginekologa. Powiedziała mi lekarka, że mam przyjść zrobić sobie cytologię pol roku ( czyli właśnie niebawem).

A tak przy okazii czy cytologia jst płatna?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Zaira
Barok
Barok


Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 71

PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli tabletki antykoncepcyjne mogę mieć już od zaraz Wink W sumie świetnie ,bo tak dziwnie byłoby czekac na nie jakiś okreslony czas.
_________________
Szczęście jest jak motyl: kiedy usiłujesz je złapać, zawsze wymyka ci się z rąk. Ale jeśli cichutko usiądziesz, to może samo do ciebie przyleci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Norka
admin
admin


Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 190
Skąd: Toruń

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 09:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne,że mozna mieć od zaraz:) mysle że już w dzisiejesych czasach nie ma z tym problemu Smile

a co do cytologii. to muszę iść zrobić, żeby sprawdzić czy wszystko jest w pozrądku. A wy chodzicie się badać?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Norka
admin
admin


Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 190
Skąd: Toruń

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze ci wspołczuję Ilono. dobrze że teraz jak zazywasz antykoncepcje to już nie masz tych problemów?

Pamiętam moja serdeczna koleżanka dostała krwotoku, jej organizm tak reagował na tabletki anty. Więc jak widać nie zawsze wygląda to tak że jest pieknie i rozowo biorąc tabletki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Węgielek
Moderator
Moderator


Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 84
Skąd: z łódki

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co jeszcze do antykocepcji, to ja używam plasterków. Ponoć chyba są o 0.2% czy 0.1% mniej skuteczne, ale wolę je bardziej niż normalne tabletki, bo nie miałabym ani głowy, ani czasu na pamiętanie. Po plasterkach tak jak po innych środkach hormonalnych urosły mi piersi(na co wcale nie narzekamxD) i nie miałam zadnych objawow negatywnych.

co do tabletek..oczywiscie ze mozna miec od zaraz, tylko ze trzeba czekac do okresu, prznajmniej tak było z plastrem. zeby go nakleic musiałam czekac do pierwszego dnia.
_________________
Lycantrophy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Norka
admin
admin


Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 190
Skąd: Toruń

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno plastry są nawet zdrowsze bo omijają układ pokarmowy. Smile ale i są drozsze niz zwykle tabletki. A jak jest z tymi plastrami? Nie odklejają się Węgielku
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Węgielek
Moderator
Moderator


Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 84
Skąd: z łódki

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz co, mnie się okleiły, ale to dlatego , ze kąpałam się z godzinę we wrzącej prawie wodzie xD. Więc na swoją własną odpowiedzialność tak jakby to zrobiłam. W plastrach można się myć, tylko ze raczej pod prysznicem, a nie długo kąpać w bardzo ciepłej wodzie. POza tym właśnie są zdorwsze, bo jak wezmiesz pigłke, a sie czyms strujesz i będziesz wymiotować, to ona nie działa w takim dniu skutecznie, natomiast plaster jak najbardziej działa. Poza tym dla mnie to więcej wygody, większa swoboda, tylko oczywiscie nie wolno sie opalac jak masz plaster na ramieniu, cyz na łopatce i jest on odsłoniety, bo wtedy promienie słoneczne wybielaja go i srodek hormonalny nie jest tak skuteczny. Ogólnie bardziej jakoś pasuje mi ta forma, bo oprócz tego ze troche mi urosły piersi, to raz dość krótko miałam ból miesni, bo nosiłam na łopatce(to tak jkby miało sie drobne zakwasy) i chyba raz zwrazliwosc zeba, ale to wszytsko szybko przeszło i nic mi nie dolega, chociaz stosuje plaster dopiero 2 miesiac, to (odpukac ) narazie jes wszytsko dobrze.
_________________
Lycantrophy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Węgielek
Moderator
Moderator


Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 84
Skąd: z łódki

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja na szczęście nie, mimo to, może to jakoś cię zmobilizuje do rzucenia? Smile
_________________
Lycantrophy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Norka
admin
admin


Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 190
Skąd: Toruń

PostWysłany: Sro Cze 13, 2007 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi to nawet moja ginekolozka powiedziala zeby nie palic, to wtedy antykoncepcja jest bardziej skuteczna. Chociaz mam czasem zapalic ( kiedys nalogowo palilam) to wlasnie przypominaja mi sie te slowa i od razu mi sie odechciewa:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
annia
Antyk
Antyk


Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 1
Skąd: toruń

PostWysłany: Pią Lip 06, 2007 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja w końcu się dostałam na forum po wielu trudach i zmaganiach;) osobiście nie biorę żadnych tabletek, nigdy nie chciałam i chyba nadal nie chce, nie tak dawno odmówiłam mojemu partnerowi, gdy zaproponował mi, bym zaczęła jakies tabletki brać. Mimo wszytsko ja temu nei ufam, prawdopodobnie jestem zbyt umoralniona, ukatoliczniona(wiadomo a co chodzi) i staromodna. Ostatecznie z jednej strony to rozsądek- seks, przyjemność,a żadnych tzw. skutków ubocznych, a raczej przednich w postaci nbrzuszka;) Z drugiej jednak skoro juz decyduje sie na seks, wiem jakie konsekwencje moga na mnei czekac i z całą odpowiedzialnością ja się na nie godzę. Albo poprostu ja juz jestem zangliczona. Wkońcu w porównaniu do tych dziewczynek to powinnam być conajmniej babcią w moim wieku;)
_________________
"Życie depcze wyobraźnie"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zaira
Barok
Barok


Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 71

PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 01:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Węgielku ,po jakim czasie urosły Ci piersi?Czy bolały przy dotyku na samym początku?
_________________
Szczęście jest jak motyl: kiedy usiłujesz je złapać, zawsze wymyka ci się z rąk. Ale jeśli cichutko usiądziesz, to może samo do ciebie przyleci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Norka
admin
admin


Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 190
Skąd: Toruń

PostWysłany: Pon Lip 09, 2007 08:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

noo z jednej strony cię rozumiem anniu, uprawiając seks powinnismy mieć swiadomosc tego konsekwencji, jak ciaza, czy innych chorob. Ja ciesze się ze podjelam taką a nie inną decyzję. Mam nadzieje, że życie mnie nie zaskoczy Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ilona1973
Moderator
Moderator


Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 8
Skąd: Kłodzko

PostWysłany: Pon Lip 09, 2007 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale to aż tak duże ryzyko nie jest...
Wiadomo,że żaden lekarz nie będzie nam kazał palić,bo to lepiej dla nas Wink
Ja palę nałogowo od dobrych paru lat.
Chodzi głównie o to,że palenie i antykoncepcja za razem mogą spowodować zatory żylne jeśli ma się problemy miażdżycowe i takie tam ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pon Lip 09, 2007 11:42    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Antykoncepcja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group