Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna
Nowocześni
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrawy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Kuchnia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
moleczqa
Średniowiecze
Średniowiecze


Dołączył: 05 Gru 2018
Posty: 26

PostWysłany: Sro Gru 05, 2018 15:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uwielbiam proste jednogarnkowe dania na bazie makaronu, ryżu albo ziemniaków Very Happy takie proste produkty, a można z nich wyczarować prawdziwe dzieła sztuki! Wystarczy tylko dobrać odpowiednie dodatki, zioła i pyszny sos - niby tak mało, a to jednak klucz do sukcesu Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sro Gru 05, 2018 15:18    Temat postu:

Powrót do góry
Ovafe45
Antyk
Antyk


Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 1

PostWysłany: Pon Gru 10, 2018 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo często zdarza mi się robić potrawy mączne z różnymi sosami, uwielbiam takie dania.

__

kredyt w wysokości 30 tys. zł z lowcakredytow.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Polina
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 10 Lis 2017
Posty: 293

PostWysłany: Wto Gru 11, 2018 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sie ostatnio zajawilam na zdrowe odzywianie, ale takie w miare - a nie przesadzone. Po prostu to, co sie da - robie sama w kuchni, a nie kupuje juz gotowe, przetworzone produkty. Tak jest np z barszczem - ja robie swoj, z tego przepisu http://domowejroboty.pl/przepisy/barszcz-czerwony i przynajmniej wiem co jem. Fakt, jest troche stania przy garach - ale jak ktos lubi - to sama radosc, prawda?Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamamama
Wspołczesność
Wspołczesność


Dołączył: 05 Lut 2019
Posty: 220

PostWysłany: Czw Lut 07, 2019 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubię kluchy pod każdą postacią, zawsze w domu paczka makaronu musi być, moją ulubioną marką jest lubella, mają pyszne makarony, nie kleją się i fajnie zachowują kształt
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zrzucbrzuch
Antyk
Antyk


Dołączył: 13 Lut 2019
Posty: 12

PostWysłany: Sro Lut 13, 2019 09:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje ulubione danie to kurczak curry

Potrzebujemy:
Opakowanie piersi z kurczaka
Paczkę ryżu
2 papryki (najlepiej żółta i zielona)
2 duże cebule
2 ząbki czosnku
mały jogurt naturalny
przyprawa curry
przyprawa do kurczaka
pieprz
sól
papryka słodka
papryka ostra
Przed przyrządzeniem dania marynujemy pierś z kurczaka (pokrojoną w kawałki) w curry i przyprawie do kurczaka przez pół h w lodówce

Na patelni podsmażamy na małej ilości oleju lub oliwy z oliwek poszatkowaną cebulę i paprykę. Przyprawiamy je sola, pieprzem i paprykami w proszku. Kiedy cebula i papryka będą już miękkie dodajemy kurczaka i czosnek przeciśnięty przez praskę. Kiedy kurczak już się usmaży dodajemy mały jogurt naturalny (nie grecki bo niestety niefajnie się zważy).

Podajemy z ryżem ugotowanym wg. instrukcji na opakowaniu.

Oryginalny przepis tutaj - http://zrzucbrzuch.com/2013/03/pomys-na-obiad-kurczak-curry/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mamakaroliny
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 402

PostWysłany: Pon Lut 18, 2019 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gotowanie od zawsze bylo moją odskocznią od codzienności, do dziś jest to moja wielka pasja. Uwielbiam gotowac dla całej rodziny a potrawy najczęsciej przechowuje w pojemnikach ze stali nierdzewnej https://sklep.technica.pl/rational Czasem mam mysli, aby otworzyc swoją małą knajpke, jednak chyba mam na to za mało odwagi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PatrycjaKa
Wspołczesność
Wspołczesność


Dołączył: 22 Lut 2019
Posty: 242

PostWysłany: Sob Lut 23, 2019 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uwielbiam spaghetti Wink i to najlepiej z mięsem i dobrej jakości makaronem Arrighi. Zresztą jak robię lasagne czy jak jakąś zupe gotowałam to tez właśnie tej firmy kupuje makarony
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kucka
Antyk
Antyk


Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 3

PostWysłany: Pon Lut 25, 2019 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja robię lasagne tylko z makaronem Lubelli, bo akurat jedno opakowanie starczy idealnie na jedną porcję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tereskao
XX-lecie Międzywojenne
XX-lecie Międzywojenne


Dołączył: 22 Lis 2018
Posty: 187

PostWysłany: Sro Lut 27, 2019 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio bardzo lubie wegetariańskie dania. Nie sądziłam, ze potrawami bez mięsa można się najesc. Dodam, że jak się porządnie najecie wege jedzonkiem to nawet się nie czujecie ociężali ^^ Ciekawe wege przepisy znalazłam na https://najlepszewkuchni.pl .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wisienka22
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 07 Lut 2019
Posty: 252

PostWysłany: Sro Lut 27, 2019 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja lubię różne potrafy przyrządzać. Ale najbardziej chyba to uwielbiam spaghetti ze szpinakiem, mięsem, tradycyjne napoli ooo i lasagne. I najlepiej z makaronem spaghetti Arrighi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wieniawka
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 630

PostWysłany: Sro Mar 13, 2019 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie też często brakuje pomysłu na obiad Smile Wtedy inspiracje czerpię z takich stron jak https://drosed.pl/ Smile Na przykład w zeszłą niedzielę zrobiłam gęś, która wyszła rewelacyjnie. Nawet smakowała mojemu mężowi, który nie przepada za gęsiną.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Witaminka
Antyk
Antyk


Dołączył: 05 Kwi 2019
Posty: 2

PostWysłany: Pią Kwi 05, 2019 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć! Ja polecam przyrządzić na Wielkanoc babkę majonezową. Przepis na babkę majonezowa jest naprawdę prosty i szybki. Zobaczcie same: https://vitamoc.pl/blog/przepisy/domowy-majonez-z-blendera Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jjusti18
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 28 Cze 2017
Posty: 1239

PostWysłany: Sro Kwi 17, 2019 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Natomiast ja ostatnio byłam u koleżanki, która mnie zaskoczyła swoją potrawą. Z początku myślałam, że kurczaka przydządzonego w panierce American Chicken Hot & Spicy http://www.kuppanierke.pl kupiła w jakiejś restauracji czy KFC. No, ale było czuć naturalność i całkiem inną jakość. Więc wiedziałam, że to nie to. Potem opowiedziała mi o tej świetnej panierce i na pewno dla siebie również zamówię.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kindzia0034
Renesans
Renesans


Dołączył: 30 Lis 2017
Posty: 60

PostWysłany: Pią Kwi 19, 2019 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie zazwyczaj w domu codziennie jest inny obiad i lubię wypróbowywać nowe przepisy. Dlatego bardzo zaciekawiła mnie ostatnio parnierka American Chicken Hot & Spicy - http://american-chicken.eu/. Słyszałam, że ponoć z jej pomocą kurczaki wychodzą bardzo podobne do tych z KFC. A że bardzo je lubię to w najbliższym czasie chciałabym ją wypróbować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ela25
Pozytywizm
Pozytywizm


Dołączył: 21 Gru 2018
Posty: 128

PostWysłany: Wto Cze 25, 2019 08:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Smile
Ja chciałabym zrezygnować z jedzenia mięsa, jednak nie wiem czym można zastąpić mięso, tak aby dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych do prawidłowego działania składników. Moglibyście podzielić się jakimiś swoimi wskazówkami? Z góry dziękuję za pomoc! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Wto Cze 25, 2019 08:53    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Kuchnia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 2 z 8
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group