Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna
Nowocześni
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy ktoś zmagał się z depresją poporodową?
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Moja rodzina
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nobiera
Antyk
Antyk


Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 13

PostWysłany: Pon Lut 20, 2017 21:42    Temat postu: Czy ktoś zmagał się z depresją poporodową? Odpowiedz z cytatem

Cześć, moja siostra urodziła syna. Ciąża nie była planowana, wiem że dużo płacze, myslę że to może być depresja.
Jak moge jej pomóc?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pon Lut 20, 2017 21:42    Temat postu:

Powrót do góry
Uma
Antyk
Antyk


Dołączył: 20 Lut 2017
Posty: 7

PostWysłany: Pią Lut 24, 2017 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę że konieczna będzie wizyta u lekarza :/ niestety... ciąża i macierzyństwo to najpiękniejszy okres w życiu kobiety:( przykro mi że akurat to spotkało Twoją siostrę i nie jest w pełni cieszyć się należycie tym okresem, im szybciej podejmie się leczenia tym lepiej. Poczytaj o tym tu http://obk.pl/depresja-poporodowa-jak-z-nia-walczyc/ dziecko od pierwsych chwil życia potrzebuje opieki i ciepła matki, jest małe i bezbronne, no i oczywiście ważna będzie też tutaj rola taty. On musi koniecznie wspierać Twoją siostrę Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
olga32
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 12 Lip 2017
Posty: 508

PostWysłany: Pon Lip 17, 2017 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety ten temat dotyczy wielu kobiet. I niestety często muszą one sobie z tematem radzić same. A szkoda, bo odpowiednia pomoc jest bardzo ważna. Warto poszukać w sieci artykułów na ten temat. Tutaj http://emaluszki.pl/ portal parentingowy - może coś w temacie będzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jjusti18
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 28 Cze 2017
Posty: 1248

PostWysłany: Sob Wrz 09, 2017 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tego typu depresja jest częstym zjawiskiem u kobiet. Myślę, że warto udać się do psychologa, bo on zawsze wysłucha i nakieruje Cię na właściwe myślenie. Z tego co się orientuje to świetnym specjalistą jest pani Joanna Mielniczuk https://www.facebook.com/psycholog.joannamielniczuk/?ref=bookmarks . Słyszałam o niej wiele pozytywnych opinii, ponoć to właściwa osoba na właściwym miejscu. Doskonale sprawdza się jako psycholog, jest typowo skupiona na każdym pacjencie i jego problemie, dlatego skutecznie umie zaradzić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElTango
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 05 Lip 2017
Posty: 581

PostWysłany: Nie Wrz 17, 2017 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie miałam depresji poporodowej ale moja siostra strasznie przeszła pierwsze miesiace po porodzie. Nikt z rodziny nie był w stanie jej pomóc. Podsunęliśmy jej pomysł z psychoterapią indywidualną w Gabinecie Bez Iluzji http://beziluzji.pl/psychoterapia-oferta/psychoterapia-indywidualna . Chodzi do dziś na spotkania - bardzo jej to pomaga. Czasem naprawdę warto skorzystac z pomocy specjalisty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bellina
Oświecenie
Oświecenie


Dołączył: 13 Lip 2017
Posty: 97

PostWysłany: Pon Wrz 25, 2017 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda, że trudno poradzić sobie z depresją poporodową samodzielnie. Dodatkowo cierpiącą mamę trudno wyciągnąć z domu do terapeuty czy lekarza psychiatry. Pomóc może np. psycholog udzielający pomocy on line. Zobacz na http://bezproblemowo.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara1978
Średniowiecze
Średniowiecze


Dołączył: 18 Paź 2017
Posty: 34

PostWysłany: Czw Sty 25, 2018 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Depresja poporodowa to trudna choroba. Potem większość matek ma żal do siebie za takie zachowanie kiedy już wszystko jej minie. A nieplanowana ciąża jeszcze bardziej to potęguje. Ale nawet kiedy zdarzył nam się taki przypadek trzeba o siebie dbać, nie załamywać się i poddawać wszelkim badaniom (http://www.gyncentrum.pl/) żeby nie zrobić krzywdy i sobie i dziecku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tatjana
Wspołczesność
Wspołczesność


Dołączył: 23 Lip 2017
Posty: 233

PostWysłany: Pią Lut 02, 2018 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie przede wszystkim osoby cierpiącej na depresję nie można pozostawiać samej sobie. Dzisiaj możemy skorzystać m.in. z terapii online w takim miejscu jak http://psychomedic.online/ i na pewno pod okiem specjalisty, a tak naprawdę bez konieczności wychodzenia z domu, będziemy mogli uporać się z problemem, choć bez wątpienia będzie to wymagało czasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zuzka
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 07 Lut 2018
Posty: 479

PostWysłany: Sro Kwi 25, 2018 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słyszałam o Psychomedic, ale chyba w depresji sprawdzi się kontakt bezpośredni pacjenta z psychiatrą. Tam to możliwe, wystarczy dzwonić pod 22 253 88 88 i umówić się na wizytę w dogodnym terminie, nie ma sensu czekać bo im wcześniej zaczniemy terapie, tym lepiej w takich stanach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kicałka
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 26 Mar 2018
Posty: 570

PostWysłany: Czw Kwi 26, 2018 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasami znalezienie dobrego psychologa jest sporym wyzwaniem, ofert jest wiele ale trzeba wiedzieć do kogo się zgłosić. Taki psycholog musi mieć też dobre podejście. Jeżeli tylko zastanawiasz się nad tym to tutaj psycholog-ms.pl , spotkasz Panią Magdalene Senderowską. Ona pomoże Ci rozwiazać problemy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rubczyyyn
Antyk
Antyk


Dołączył: 28 Lut 2018
Posty: 7

PostWysłany: Pią Kwi 27, 2018 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten temat poruszają w tym artykule: https://pozytywka.com/depresja-poporodowa-ndash-fanaberia-czy-realny-problem Myślę, że warto przeczytać - wyjaśniają tam, czym jest depresja poporodowa i jak ją rozpoznać. Choć oczywiście najlepiej będzie skonsultować się ze specjalistą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KasiaJarecka
Pozytywizm
Pozytywizm


Dołączył: 07 Maj 2018
Posty: 132

PostWysłany: Pon Maj 07, 2018 09:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak sobie myślę, że przy problemach z depresją, bez względu na jej charakter, pomoc psychologa będzie jak najbardziej wskazana. Dzisiaj mamy wiele możliwości do wyboru w tym zakresie, przy czym moim zdaniem bardzo ciekawą ofertę znajdziemy w gabinecie dobrewiezi.pl i powiem Wam szczerze, że sama w razie jakichkolwiek kłopotów natury psychicznej, bądź też emocjonalnej, bardzo chętnie umówiłabym się tam na konsultację, jak i terapię.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
semira9932
Przyszłość
Przyszłość


Dołączył: 31 Mar 2018
Posty: 747

PostWysłany: Pon Maj 28, 2018 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Depresja poporodowa często jest tylko etapem przejściowym , który da się łatwo przejść. kłopot pojawia się, jeśli nie mamy wsparcia, pomocy i nikogo, kto by z nami porozmawiał. Wtedy jak najszybciej trzeba poszukać dobrego psychologa. Osobiście polecam Wam takie miejsce jak http://www.centrumdobrejterapii.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
moniska
Wspołczesność
Wspołczesność


Dołączył: 11 Sie 2017
Posty: 230
Skąd: pmi

PostWysłany: Wto Maj 29, 2018 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie z nią porozmawiaj. Nie zmuszaj do żadnych zajęć z synem i koniecznie zgłoś do DOBREGO specjalisty na podstawie opinii, nie poleceń tutaj. Depresja zniszczy ten piękny czas.
_________________
MONISKA
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maniek
Antyk
Antyk


Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 7

PostWysłany: Wto Maj 29, 2018 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Depresja to zdecydowanie coś z czym należy udać się jak najszybciej do specjalisty. Nie ma sensu czekać aż problem minie sam. Oczywiście, czasami mija ale czasami też może się nasilać - podjęcie leczenia może przynieść ulgę.
_________________
terapia uzależnień leczenie uzależnień Warszawa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Wto Maj 29, 2018 22:56    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna Strona Główna -> Moja rodzina Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Nowoczesna Kobieta i Nowoczesny Mężczyzna  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group